Żywotność akumulatorów Ni-Cd

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Pamiętaj!

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
electrics
Rozmówca
Rozmówca
ELEKTRYK: Tak

Re: Żywotność akumulatorów Ni-Cd

Postautor: electrics » śr maja 17, 2017 21:26

Kolego ebygma, z tego, co napisałeś wynika, że nie trzeba wymieniać akumulatorów w samochodach, ponieważ jeśli napięcie spadnie, to prąd wzrośnie i moc pobierana nie zmieni się. Czy aby tak jest na pewno? Przemyśl to jeszcze raz...

P=U*I z tego I=P/U
ale,
I=U/R...
więc jeżeli U sie zmniejszy a R=const, to ,,I" również musi się zmniejszyć. Prawda?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Trójfazowy tester zabezpieczeń elektroenergetycznych. Trzy prądy fazowe max: 3x40A lub 120A, 4 napiecia fazowe.Wyjątkowa oferta cenowa!
Wyjątkowa promocja
Sklep dla Elektryków

ebygma
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: ebygma » śr maja 17, 2017 22:13

Aku to inna sprawa to chemiczne źródło, magazyn energii tam w grę wchodzi spadająca pojemność , zasiarczenie , w zalewanych spadek gęstości elektrolitu, , ilość cykli ładowania ma tutaj też dużo do rzeczy, a w aku nicd efekt pamięci .

A w moim poście chodziło mi o próbę zobrazowania różnicy pomiędzy rezystancją a prądem pobieranym przez komputer który kolega Ramzes mierzy .

Awatar użytkownika
Ramzes2
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: Ramzes2 » śr maja 17, 2017 23:47

Gorzej być nie mogło. Miałem uciec i się nie kłócić ale...

electrics pisze:rezystancja odbiornika jest stała

Taaa jak odbiornikiem jest bardzo duży rezystor o tolerancji 0.01% 1ppm/K i utrzymywany w stałej temperaturze z histerezą 0.1°K oraz stałym ciśnieniu i stałej wilgotności. Nie wspominając o innych zjawiskach co obalają tą teorię.

Mój czajnik, mimo iż mogę go poprawnie nazwać odbiornikiem rezystancyjnym o stałej rezystancji to nim nie jest. Za każdym razem, sprawdzając dwoma miernikami (cęgowym i "zwykłym") lub jednym z nich na starcie jedzie ~9A a potem jedzie do 8.7-8.6A. Chyba nie muszę tłumaczyć czemu i nie radzę pytać, bo tylko się ośmieszycie z braku podstawowej wiedzy.

W elektryce i elektronice nie ma czegoś takiego jak idealnie stałe napięcie czy stałe obciążenie/rezystancja. Co innego podręcznikowe teorie.

A zasilanie CPU i GPU w komputerze to był jeden z dwóch przykładów jakie mi wpadły do głowy i które (OBADWA) napisałem. Jak ktoś nie ma czego się już czepić...

Pomyśleć że byłem elektronikiem, potem dwa zawody zupełnie inne i wróciłem do elektroniki i elektryki żeby się nie użerać z ludźmi którzy są od wszystkich mądrzejsi. Tak samo od każdego elektryka zawsze mądrzejszy jest ten co "umie" zrobić gniazdko bo zrobił w domu dwa i lampki nocne mu jeszcze świecą...

Złapałem błąd kolegi electrics to teraz na siłę szukacie dowodu na to że jest inaczej, z nim na czele bo honor nie pozwala.
SEP do 1kV + kontrolno-pomiarowe + pomiary eksploatacyjne + zabezpieczenia i automatyka (10.).
Bardziej elektronik niż elektryk.
Z gazem, z prądem i z komarami nie ma żartów.
Moja pomoc jest czysto teoretyczna. Za Twoją ew. pracę odpowiadasz wyłącznie Ty.

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: electrics » czw maja 18, 2017 8:55

Kolego Ramzes, jest takie mądre powiedzenie.

,,Lepiej się nie odzywać i być uważanym za idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Swoją drogą, to uważam, że powinno tu na tym forum być coś w rodzaju egzaminu z podstawowej wiedzy, aby móc być dopuszczonym do dyskusji na stricte zawodowe tematy.
Zwracam się tu do moderatorów, być może czytają ten wątek.

Awatar użytkownika
Ramzes2
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: Ramzes2 » czw maja 18, 2017 17:13

Może tak zamiast prawić przysłowia to udowodnisz w sposób naukowy że nie mam racji?
SEP do 1kV + kontrolno-pomiarowe + pomiary eksploatacyjne + zabezpieczenia i automatyka (10.).
Bardziej elektronik niż elektryk.
Z gazem, z prądem i z komarami nie ma żartów.
Moja pomoc jest czysto teoretyczna. Za Twoją ew. pracę odpowiadasz wyłącznie Ty.

Wróć do „Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę”