Tańszy prąd elektryczny - gdzie szukać oferty

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
jooni22
Czytelnik
Czytelnik
ELEKTRYK: Nie podano

Tańszy prąd elektryczny - gdzie szukać oferty

Postautor: jooni22 » czw gru 29, 2016 10:30

Witam serdecznie,
jestem tutaj nowy, znalazłem forum to forum ponieważ od dłuższego czasu szukam lokalizacji, w której uzyskam ciekawe ceny za prąd. Zajmuję się działalnością, która bazuje na maszynach bardzo prądożernych, czasami otrzymuję rachunki w wysokości 3000-4000zł za miesiąc, co strasznie ogranicza rozwój działalności, dlatego szukam rozwiązania gdzie tylko się da. Lokalizacja w sumie nie ma znaczenia, najważniejsza jest cena z kWh. Czy ma ktoś pomysły gdzie mogę szukać pomocy?.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Trójfazowy tester zabezpieczeń elektroenergetycznych. Trzy prądy fazowe max: 3x40A lub 120A, 4 napiecia fazowe.Wyjątkowa oferta cenowa!
Wyjątkowa promocja
Sklep dla Elektryków

electrics
Rozmówca
Rozmówca
ELEKTRYK: Tak

Re: tańszy prąd elektryczny

Postautor: electrics » czw gru 29, 2016 15:12

Trzeba zrobić sobie analizę ekonomiczną cen dystrybucji od poszczególnych dostawców i wtedy będzie widać.
Odradzam podpisywanie rzekomo korzystnych umów u tzw. domokrążnych sprzedawców.

jooni22
Czytelnik
Czytelnik

Postautor: jooni22 » pt gru 30, 2016 9:13

jooni22 pisze:Witam serdecznie,
jestem tutaj nowy, znalazłem forum to forum ponieważ od dłuższego czasu szukam lokalizacji, w której uzyskam ciekawe ceny za prąd. Zajmuję się działalnością, która bazuje na maszynach bardzo prądożernych, czasami otrzymuję rachunki w wysokości 3000-4000zł za miesiąc, co strasznie ogranicza rozwój działalności, dlatego szukam rozwiązania gdzie tylko się da. Lokalizacja w sumie nie ma znaczenia, najważniejsza jest cena z kWh. Czy ma ktoś pomysły gdzie mogę szukać pomocy?.

Dzięki za odpowiedź ale to nie wchodzi w grę, od dostawców zawsze narzucana jest dystrybucja, której chcę uniknąć. Na terenie biogazowni jak postawię sprzęt to nie będę musiał płacić dystrybucji i wtedy śmiało mogę uzyskać 30gr za 1kWh, słyszałem to od kilku osób i nawet wstępne kontakty uzyskałem z biogazownią i wiem, że to jest możliwe. Właśnie szukam kogoś kto ma małą elektrownie wodną albo biogaz i chciałby współpracować.

Awatar użytkownika
Matsu
Rozmówca
Rozmówca
Kontaktowanie:

Postautor: Matsu » wt sty 03, 2017 11:36

Idąc innym tropem:
Na Koledze miejscu zweryfikował bym czy do opłat nie jest czasem doliczana kara umowna za przekroczenie dopuszczalnego współczynnika mocy bo nad przekroczeniem mocy przyłączeniowej czuwają bezpieczniki dobrane na żyletę jak domniemam :) Może się okazać że wymagana będzie dodatkowa kompensacja mocy biernej.

A tak idąc dalej to proponuje wykonanie analizy ile ma Kolega maszyn na zakładzie, jakiego typu mają one napędy, czy nie są one przestarzałe albo czy nie warto zastosować nowoczesnych układów przekształtnikowych do zoptymalizowania przynajmniej ich długich rozruchów. Dotyczy to również optymalizacji uruchamiania urządzeń grzewczych o długiej stałej czasowej nagrzewania.
Często zdarza się również że maszyny nie są wyłączane z zasilania wyłącznikiem głównym na koniec zmiany czy nawet dłuższa przerwę - skontrolował bym to na Koledze miejscu bo pobór mocy maszyny załączonej ale nie pracującej przy układach z zasilaczami obwodów sterowania, serwonapędami potrafią pobierać zdecydowanie więcej mocy niż domowe urządzenia w trybie Standby.
Na marginesie: jeżeli maszyna ma licznik godzin pracy to jest duże prawdopodobieństwo że operatorzy mogą np. taką szlifierką uruchamiać na suchym biegu nie pracując przy niej byle tylko dać pozory że na warsztacie się dzieje - byłem już świadkiem takiego zjawiska :)
"Myślenie to najcięższa istniejąca praca i pewnie dlatego tak niewiele osób się za nie zabiera."

Mirosław J.
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: Mirosław J. » ndz mar 12, 2017 14:59

Usług dystrybucyjnych nie da się zmienić. Lokalny OSD czyli Operator Systemu Dystrybucyjnego ma ceny ustalone w taryfie zatwierdzonej przez URE. Można poszukać tańszego sprzedawcy energii lub zmienić taryfę. Może jest zbyt mała moc umowna ( nie mylić z mocą przyłączeniową). Mógłbym pomóc więcej ale tylko po analizie faktury.

a-w
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: a-w » pn mar 13, 2017 11:08

Mirosław J. pisze:Usług dystrybucyjnych nie da się zmienić. Lokalny OSD czyli Operator Systemu Dystrybucyjnego ma ceny ustalone w taryfie zatwierdzonej przez URE. Można poszukać tańszego sprzedawcy energii lub zmienić taryfę. Może jest zbyt mała moc umowna ( nie mylić z mocą przyłączeniową). Mógłbym pomóc więcej ale tylko po analizie faktury.

Nie do końca. Kolega jooni22 jak rozumiem zamierza zlokalizować swoją działalność u kogoś, kto produkuje energię. I wówczas pobierałby tą energię z pominięciem sieci dystrybucyjnej, a zatem i bez opłat dystrybucyjnych. Jest w tym jakaś metoda.

Mirosław J.
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: Mirosław J. » pn mar 13, 2017 17:25

Ten kto produkuje energię musi ją jakoś przesłać i to jest dystrybucja.

a-w
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: a-w » wt mar 14, 2017 8:50

Mirosław J. pisze:Ten kto produkuje energię musi ją jakoś przesłać i to jest dystrybucja.

Owszem, ale niekoniecznie dystrybucją zajmie się OSD.
Załóżmy, że odbiorca wybuduje sobie własną linię bezpośrednio do wytwórcy energii - komu wtedy miałby płacić za dystrybucję? Sam sobie? Proszę pamiętać, że mówię o zlokalizowaniu odbiorcy na terenie wytwórcy albo w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Mirosław J.
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: Mirosław J. » wt mar 14, 2017 17:50

Zgodnie z aktualnym prawem dystrybucją zajmuje się wyłącznie OSD i nie ma tu znaczenia czy to jest któryś z koncernów czy spółka prywatna. W Lublinie w dawnej FSC jest kilka GPZ 110/6 kV i prywatna spółka kupiła GPZety i całą sieć SN. I jest OSD. Właściciele kilkudziesięciu firm tam się znajdujących są na niego skazani bo najbliższa sieć PGE to kilka kilometrów w terenie zabudowanym. Co to znaczy przejść kablem przez kilkanaście czy kilkadziesiąt działek to wiedzą projektanci. Czasami ludzie żądają wariackich pieniędzy za prawo ułożenia kabla. Kilka lat temu gość za ułożenia 100 m kabla przez jego podmokły bagnisty teren zażądał 80000,00 zł. Tak osiemdziesiąt tysięcy. Wydłużyłem trasę o 150 m bo sąsiad był mniej pazerny i zgodził się na 10000,00 zl. Opłata dystrybucyjna i tak wystąpi chyba, że wytwórca nie jest powiązany z siecią elektroenergetyczną. Tylko czy wtedy uzyska licencję na obrót energią. Kilkanaście lat temu ( akurat po wprowadzeniu reformy) był dosyć głośny proces w podobnym przypadku. Huta miała wybudowaną linię 110 kV z GPZ do siebie. Linia była własnością huty i w związku z tym przestała płacić za dystrybucję. Sąd nie przyznał racji hucie. Jest sporo firm mających własne linie czy to z GPZ czy to z elektrowni ( z GPZ przy elektrowni) i niestety muszą zapłacić za usługę dystrybucyjną.

Benji
Czytelnik
Czytelnik

Postautor: Benji » wt kwie 25, 2017 22:09

Jak mniemam,3-4 tysiace za energię miesięcznie,to nie jakiś potężny odbiorca,tylko szacunkowo ktoś biorący prawdopodobnie około 40 kW.
Jeśli nawet znajdzie takiego dostawcę,który sprzeda mu energię bardzo tanio,to musi sie liczyć z tym,że linię zasilającą musiałby postawić na własny(niemały)koszt.Następny koszt,to adaptacjalub budowa pomieszczeń,w których miałby prowadzić działalność.Taka budowa też wiąże się z pewnym ryzykiem jeśli teren pod ta działalność nie będzie tego przedsiębiorcy.Kto mu zagwarantuje,że po wybudowaniui hali fabrycznej właściciel terenu nie wymówi mu dzierżawy,lub nie podniesie opłaty za dzierżawę terenu?O kilku takich przypadkach słyszałem we własnym mieście.

Wróć do „Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko”