Metrel MI 3102BT czy MI 3108

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Pamiętaj!

Jesteś Elektrykiem? Powiedz nam o tym ustawiając w profilu pole ELEKTRYK na Tak - Proszę się zalogować aby zobaczyć linki! Jeżeli dodatkowo aktywnie zabierasz głos w dyskusjach zapraszamy Cię do grupy Elektrycy, co pozwoli Ci na dostęp do dodatkowych zasobów - Proszę się zalogować aby zobaczyć linki

Nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie na forum Proszę się zalogować aby zobaczyć linki. Dyskusja na forach specjalistycznych wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Czarus_k
Czytelnik
Czytelnik
ELEKTRYK: Nie podano

Metrel MI 3102BT czy MI 3108

Postautor: Czarus_k » czw kwie 20, 2017 9:31

Witam serdecznie.
Jak w tytule zastanawiam się na tymi dwoma modelami Metrela. Miernik będzie zakupiony w celu pomiarów parametrów instalacji w nowo zakładanej firmie.
Pomiarowiec jeszcze nie zatrudniony ale miernik już trzeba wybrać (dotacja). W związku z tym, że profil firmy będzie zakładał również montaż i serwisowanie fotowoltaiki to alternatywny wybór padł na MI 3108.
Zastanawiam się czy powyższy model nie ma za mało funkcji w stosunku do MI 3102BT i dać sobie spokój na razie z PV i później ewentualnie dokupić?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Trójfazowy tester zabezpieczeń elektroenergetycznych. Trzy prądy fazowe max: 3x40A lub 120A, 4 napiecia fazowe.Wyjątkowa oferta cenowa!
Wyjątkowa promocja
Sklep dla Elektryków

janbrz
Elektryk
Elektryk
ELEKTRYK: Nie podano

Re: Metrel MI 3102BT czy MI 3108

Postautor: janbrz » sob kwie 29, 2017 17:34

Na stronie producenta są instrukcje.
Trzeba porównać tabelki które są na końcu.
Ja bym na początek brał 3102BT.
Ale to zależy czym na początku chcecie się zajmować.

Wróć do „Pomiary elektryczne”