Znaleziono 1181 wyników

autor: elmontjs
śr sie 16, 2017 12:41
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiary w pojazdach służby zdrowia
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 319

Re: Pomiary w pojazdach służby zdrowia

Myślę , że w tym wypadku do urządzeń medycznych zainstalowanych na pokładzie karetki ma zastosowanie norma wymieniona przez kol. Stanca, ale do części instalacji 230/400V odesłałbym do normy: PN-IEC 60364-7-717 z 2004r. ; nowsza PN HD 60364-7-717 z 2006 - niestety wersja angielskojęzyczna. Zakres te...
pn sie 14, 2017 20:41
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 446

Re: Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym

A moim skromnym zdaniem, zabezpieczenie jest przeciążeniowe (przetężeniowe), a nie zwarciowe. I słusznie "lecą" wszystkie możliwe zabezpieczenia w przypadku zwarcia - przynajmniej następuje skuteczne wyłączenie obwodu spod napięcia. Czasami samoczynne, a czasami szybkie.... ...użyję ulubi...
pn lip 24, 2017 21:11
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 158
Odsłony: 25755

Re: Nie każdy ochronnik chroni

Polska Izba Ubezpieczycieli nie kryje tego opracowania, każdy powinien się z nim zapoznać Kolega się tym interesuje, złapał wątek i jest w temacie (przy tym my) , ale przeciętny polski elektryk , jeżeli już uzupełnia swoją wiedzę to nie ze stron PIU. Ciekaw jestem , czy pójdą jakieś oficjalne infor...
pn lip 24, 2017 9:51
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 158
Odsłony: 25755

Re: Nie każdy ochronnik chroni

Słyszałem o przypadku, ... - w efekcie ubezpieczenia nie wypłacili Kol. Stanca buduje dramaturgię na plotkach ;) A ja zadam jeszcze raz pytanie , bo nagonka jest widzę na projektantów i wykonawców: Na podsumowanie pytanie retoryczne : gdzie odpowiedzialność producentów ochronników deklarujących zgo...
sob lip 22, 2017 13:29
Temat: Schemat - czy jest wymagany w protokole z pomiarów
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 4610

Re: Schemat - czy jest wymagany w protokole z pomiarów

e-sparks pisze:Bzdury, Panie, bzdury.

A szczególnie te o samodzielnym ustalaniu charakterystyki urządzeń zabezpieczających

może się przyda ;) (źródło: http://pneumatykanet.pl/wp-content/uplo ... oszura.pdf.. ) :
sob lip 22, 2017 12:47
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Wakacyjne "zboczenie zawodowe" elektryka
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 5624

Re: Wakacyjne "zboczenie zawodowe" elektryka

Już prawie połowa wakacji, zachęcam kolegów - już wypoczętych - do nowych spostrzeżeń ;)
pt lip 21, 2017 21:09
Temat: Uziemienie na suchej działce leśnej
Odsłony: 1218

Re: Uziemienie na suchej działce leśnej

janbrz pisze:Jak coś się spali to ubezpieczyciel spyta o ochronniki a wtedy to trzeba zejść poniżej 10 albo nie warto się ubezpieczać
To tylko sugestia normy i nie może mieć skutków prawnych, czy być powodem do odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.
pt lip 21, 2017 17:16
Temat: Przegląd inst. teletechnicznej
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 500

Re: Przegląd inst. teletechnicznej

azkonsulting pisze:co ile lat jest obowiązek ponownych badań instalacji teletechnicznej
Taki obowiązek powinien być zawarty w "instrukcji użytkowania obiektu" - obowiązkowy dla każdego budynku - fikcja w rzeczywistości.
czw lip 20, 2017 9:19
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Czy to naprawdę aż tyle kosztuje?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1143

Re: czy to naprawdę aż tyle kosztuje?

Zastanawiam się czy 1500 zl to uczciwa cena w Krakowie za tyle pracy... (bez faktury, za fakturę trzeba dopłacić 23 % VAT do tego) ...jasne , wszyscy róbmy bez faktury , a legalne i uczciwe firmy pójdą z torbami ! - potem się ludzie zastanawiają skąd spadki napięcia w mieszkaniu, wtedy o szukaniu w...
pn lip 17, 2017 20:45
Temat: Schemat - czy jest wymagany w protokole z pomiarów
Odsłony: 4610

Re: Schemat - czy jest wymagany w protokole z pomiarów

no cóż? ...warto coś czasem przeczytać, przyswoić , poznać charakterystyki inne nić B, C czy D zanim coś okrzyknie się bzdurą ;)

Wyszukiwanie zaawansowane