Znaleziono 641 wyników

autor: electrics
ndz lip 23, 2017 22:25
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Moc w układzie trójfazowym
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 107

Re: Moc w układzie trójfazowym

A skąd Kolega robertcb1 wziął taki wzór na moc? Można poprosić o załączenie?
ndz lip 23, 2017 18:35
Temat: Moc w układzie trójfazowym
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 107

Re: Moc w układzie trójfazowym

Podczas połączenia uzwojeń w trójkąt, każde z nich zasilane będzie napięciem 400V, co widać na schemacie. Moc wydzielona na takich samych rezystorach jak w gwieździe, będzie wiec większa o pierwiastek z trzech, co wynika że stosunku napięć 400/230V
czw lip 20, 2017 20:26
Temat: Czy to naprawdę aż tyle kosztuje?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 798

Re: czy to naprawdę aż tyle kosztuje?

ewkaekm, to chyba raczej Koleżanka będzie, sądząc po nicku. Rozumiem, że ta praca została już wykonana, pieniądze wzięte i teraz pozostaje do rozpatrzenia kwestia, czy nie jest to za drogo. Owszem jest, a do tego, tak jak napisał Kolega Simcode, robota nie została skończona i trzeba wziąć kogoś inne...
czw lip 20, 2017 16:33
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Przegląd inst. teletechnicznej
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 314

Re: Przegląd inst. teletechnicznej

Nie ma takiego obowiązku. Można jedynie mówić o przeglądach serwisowych, ale to nie jest obowiązek.
czw lip 20, 2017 12:52
Temat: Czy to naprawdę aż tyle kosztuje?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 798

Re: czy to naprawdę aż tyle kosztuje?

Podzielam pogląd Kolegi elmontjs w kwestii faktury. Natomiast jeśli chodzi o cenę, to miarodajny jest tylko kosztorys wykonany w oparciu o KNR, jednak z drugiej strony każda praca jest warta tyle, ile nabywca jest w stanie za nią zapłacić i tym samym w umowie akceptowalna może być każda kwota. Faktu...
śr lip 19, 2017 9:00
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Jak wykonać uziemienie ?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 597

Re: Jak wykonać uziemienie ?

Witam. Panowie mam budynek w ktorym nie ma uziemienia i chce je wykonac. Nie mam tam posadzki narazie i teraz mam pytania. 1. czy lepiej bedzie wykonac uziemienie w srodku budynku przed wylaniem posadzki czy na zewnatrz ? 2. Co jest lepsze zakopanie bednarki czy wbicie w ziemie ocynkowanych pretow ...
śr lip 19, 2017 8:29
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Silnik 5,5kW softstart czy stycznik
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 4162

Re: Silnik 5,5kW softstart czy stycznik

lolek3000 pisze:jaki falownik potrzebny do silnika 15kW gdy jest podłączony w gwiazdę na stałe? Wiadomo że moc będzie mniejsza.

Co za bzdury Kolega tu wypisuje? Można tak po polsku, bo z tego, co tu napisane, to nie wiadomo o co chodzi?
wt lip 18, 2017 18:05
Temat: Wysokość i miejsce montażu puszek instalacyjnych p/t
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 373

Re: Wysokość i miejsce montażu puszek instalacyjnych p/t

Dziwnie trochę, ale oczywiście zabronione to nie jest, czyli mogą.
wt lip 18, 2017 7:47
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Uziemienie na suchej działce leśnej
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 815

Re: Uziemienie na suchej działce leśnej

Oczywiście że wykonywałem uziemienia w różnym gruncie. PGE i inni, to mogą sobie wymagać... Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jaką rolę spełnia tego rodzaju uziom w tej instalacji? Do czego on jest i dlaczego ma mieć akurat 30 Omów, a może 100 będzie też dobrze? A dlaczego do instalacji odgromowych ...
pn lip 17, 2017 22:03
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Uziemienie na suchej działce leśnej
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 815

Re: Uziemienie na suchej działce leśnej

Oczywiście że wykonywałem uziemienia w różnym gruncie. PGE i inni, to mogą sobie wymagać... Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jaką rolę spełnia tego rodzaju uziom w tej instalacji? Do czego on jest i dlaczego ma mieć akurat 30 Omów, a może 100 będzie też dobrze? A dlaczego do instalacji odgromowych w...

Wyszukiwanie zaawansowane