Znaleziono 8 wyników

autor: Ryszard49
czw kwie 20, 2017 21:59
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odpowiedzialność pomiarowca nigdy się nie kończy?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 6690

Re: Odpowiedzialność pomiarowca nigdy się nie kończy?

Wykonywałem pomiary przez szereg lat, za komuny to była czysta formalność, nikt niczego nie mierzył i tez nikt nikogo nie rozliczał z pomiarów. Czyli w papierach musiało się zgadzać. Nikt nikogo nie straszył prokuratorem i wszystko toczyło się normalny tokiem. Czy dzisiaj jest inaczej?. Minęło troch...
wt wrz 13, 2016 14:10
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3295

Re: Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?

Witam.
Myślałem że takie rzeczy to za czasów PRL-U, teraz podaje się szacunkową wycenę za wykonanie konkretnej usługi. Jak się nie podoba to do konkurencji. Jest wolny rynek, elektryków ścianowych jest na pęczki.
Pozdrawiam.
pt gru 26, 2014 14:46
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Boże Narodzenie 2014
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 725

Re: Boże Narodzenie 2014

gehabrovkin Rok po rosyjsku to год
pt gru 05, 2014 10:00
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odpowiedzialność pomiarowca nigdy się nie kończy?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 6690

Re: Odpowiedzialność pomiarowca nigdy się nie kończy?

Nie bardzo ogarniam temat poruszany na forum. Dla mnie liczą się wskazania miernika i to jest przenoszone na formularz protokołu. Przed dokonaniem pomiarów trzeba uzgodnić z inwestorem czy wpisujemy usterki do protokołu, usuwamy odpłatnie czy też inwestor przyśle elektryka który będzie na bieżąco us...
ndz paź 26, 2014 0:20
Temat: Pomiary okresowe
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1145

Pomiary okresowe

Witam. Od dłuższego czasu przeglądam, to forum raczej z ciekawości. Niestety rzeczywistość przerasta nawet w wyobrażeniach administratorów tego forum.Mam za sobą ponad 40 lat pracy w zawodzie niby elektryka. Dlaczego niby.... to wiedzą elektrycy z mojego rocznika. Pomiary.. temat rzeka, bardzo częst...
pn cze 10, 2013 21:04
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Mieszkanie na sprzedaż
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 6277

Re: Mieszkanie na sprzedaż

W moim pokoju tak to wyglądało.
śr cze 05, 2013 21:04
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Mieszkanie na sprzedaż
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 6277

Re: Mieszkanie na sprzedaż

Jeżdżę trochę po naszym kraju, korzystam z usług hoteli i to nieraz o wysokim standardzie i szczególnie w tych wielogwiazdkowych standardem jest umieszczenie gniazda 230V oraz suszarki do włosów podłączonej bez wtyczki, wyprowadzenie ze ściany (zasilanie 230V, sprawdzałem) w pobliżu umywalki. Skoro ...
sob kwie 06, 2013 9:22
Temat: Co jest wyznacznikiem dobrego Elektryka?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1320

Re: Co jest wyznacznikiem dobrego Elektryka?

Witam. thormann napisał: Cytat zaczerpnięty od kolegi Stanisława ....... "Na ile Pan/Pani wycenia życie swoje i swojej rodziny", dość często pomaga. Klient może to również zrozumieć jako ofertę: Tanio, szybko niebezpiecznie , czyli byle jak lub drogo, szybko, dobrze. Ze swojej strony nigdy...

Wyszukiwanie zaawansowane