Znaleziono 74 wyniki

autor: wojciech59
wt maja 02, 2017 23:24
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Schemat połączenia
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 884

Re: Schemat połączenia

Witam, obserwując od lat to co się dzieje na forum mam sugestię do moderatorów : a może warto by pomyśleć o jakimś inteligentnym filtrze , który nie pozwalałby zamieszczać tematów po krótkiej weryfikacji ich treści odbiegającej od podstawowego poziomu wiedzy techniczne w tej branży . PS Aż słabo mi ...
wt maja 02, 2017 23:10
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Nowa skrzynka elektryczna - porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 853

Re: Nowa skrzynka elektryczna - porada

Tak jak napisali poprzednicy, do poprawy. A tak ogólnie pisząc, to powinieneś zacząć od wezwania elektryka i wymienić cały WLZ, bo wygląda na to, że to jest 2.5mm2. (mowa o przewodzie 1L i 2N) Kolejna sprawa, przewód 7L jaki ma przekrój? Zasilasz nim 4 S którymi może popłynąć maksymalnie prąd 4x16 ...
śr kwie 26, 2017 19:46
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Warunki przyłączeniowe z ZE a życie
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1389

Re: Warunki przyłączeniowe z ZE a życie

No tak wyczytał jak wyczytał, bo w tamtej epoce może nie było podziału PEN na PE i N, albo może nie rozumiał o co chodzi
śr kwie 26, 2017 19:42
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Z protokołu pomiarowego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 600

Re: Z protokołu pomiarowego

Witam ,
przywołanie nie aktualnych norm to jedno, a czy Kolega zwrócił uwagę na pomiary szczególnie rezystancji izolacji przewodów , czy nie są podejrzane ?
Mogę się założyć , że w dużym wielopiętrowym obiekcie nie chciało się pomiarowcowi mierzyć rezystancji wszystkich kilkuset obwodów
Pozdr
sob kwie 22, 2017 11:07
Temat: A co z Ia dla RCD
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 1509

Re: A co z Ia dla RCD

Kolego wojciech59, założyłeś bezsensowny wątek, ponieważ problem jaki tu przedstawiłeś, jest oczywistą oczywistością dla każdego elektryka. Najpierw odpowiedział racjonalnie w tym wątku Kolega domsat, a pod koniec Kolega simcode. Wątek należało zamknąć już po pierwszym poście Kolegi domsat, poniewa...
pt kwie 21, 2017 23:17

ile spalonych od nadmiernego przeciążenia RCD Simcode, Ty widzisz co sam piszesz? bo chodzą różne wersje 5, 8, 10. Moja wersja to 3, jak już wcześniej pisałem. wojciech59 ma rację w tej kwestii, tylko pierwszego posta napisał niezbyt zrozumiale, a Ty Simcode najpewniej nie wczytałeś się zbyt dokład...
pt kwie 21, 2017 21:57

Ano widziałem i to w rozdzielnicy w swoim domu, młody człowieku
Pozdr

Zamykam temat
pt kwie 21, 2017 21:11

Kolego Wojtku ty się chyba już pogubiłeś. Cytat. Witam, wyliczając prąd Ia dla wyłączników nadmiarowo-prądowych sprawa jest prosta Ia= k x In ( przy B k=5, przy C k=10 ...) Nie mogę znaleźć w necie informacji jaki jest współcz. k dla RCD typu RCCB (bez wyzwałacza nadprądowego) . I znalazłeś ten wsp...
pt kwie 21, 2017 21:03

Powtarzasz oczywiste oczywistości dotyczące prądów zwarcia. A ja pytałem -" A gdzie kolega wyczytał ten k=5 dla Iznam RCD" RCD 25 powinien wytrzymać prąc zwarcia x10 =250 A Może kol. Wojciechu trzeba sobie wyjaśnić , że "prąd znamionowy rużnicówki" to nie prąd obciążalności styk...
pt kwie 21, 2017 19:18

Powtarzasz oczywiste oczywistości dotyczące prądów zwarcia. A ja pytałem - " A gdzie kolega wyczytał ten k=5 dla Iznam RCD" RCD 25 powinien wytrzymać prąc zwarcia x10 =250 A , ale producenci deklarują że wytrzyma nie mniej niż 500A , aby w przypadku mp sklejenia Ski za RCD zadziałały nadmi...

Wyszukiwanie zaawansowane