Jakie narzędzia do wiercenia otworów pod puszki w betonie?

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych.
Pamiętaj!

Jesteś Elektrykiem? Powiedz nam o tym ustawiając w profilu pole ELEKTRYK na Tak - Proszę się zalogować aby zobaczyć linki! Jeżeli dodatkowo aktywnie zabierasz głos w dyskusjach zapraszamy Cię do grupy Elektrycy, co pozwoli Ci na dostęp do dodatkowych zasobów - Proszę się zalogować aby zobaczyć linki

Nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie na forum Proszę się zalogować aby zobaczyć linki. Dyskusja na forach specjalistycznych wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
elekt
Rozmówca
Rozmówca
ELEKTRYK: Nie podano

Postautor: elekt » śr lis 09, 2005 20:22

mam do wywiercenia większą ilość otworów pod puszki w betonie i solidnej cegle czerwonej, próbowałem wiertłem koronowym ale bardzo słabo idzie, poradzcie jakim narzędziem łącznie z wiertarką to najlepiej zrobić
pozdrawiam forumowiczów

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Trójfazowy tester zabezpieczeń elektroenergetycznych. Trzy prądy fazowe max: 3x40A lub 120A, 4 napiecia fazowe.Wyjątkowa oferta cenowa!
Wyjątkowa promocja
Sklep dla Elektryków

berger1
Rozmówca
Rozmówca
ELEKTRYK: Tak

narzędzia do wiercenia

Postautor: berger1 » śr lis 09, 2005 20:45

Ja w podobnym przypadku zdecydowałem sie na zakup porządnych koronek fi 60 i 80 Boscha na SDS-MAX do dużej maszyny 11 kg. Mała wiertarka na SDS-Plus nie zdawała kompletnie egzaminu. Jednak trzeba sie liczyć z wydatkiem około 600 zł za szt.

flowerman
Rozmówca
Rozmówca
Kontaktowanie:

narzędzia do wiercenia

Postautor: flowerman » czw lis 10, 2005 8:03

Witam kolegę elekt i innych kolegów na forum.

W podobnych przypadkach ja radzę sobie wiertłami przebiciowymi.
Do puszek gniazd i wyłączników używam wiertła fi 65 i wiertarki (młot kująco wiercący) Boscha z gniazdem na maxa.
Niestety wiadomo że sporo ten zestaw waży, ale skoro trzeba to sie robi.

Co do koronek - są one niestety sporo droższe od wierteł przebiciowych. Stąd moje przejście na przebiciówki. Narazie sie sprawdzają.

Cenowo mniej więcej 800 - 1000 zł przebiciówka. 1100 - 1200 koronka (oczywiście ta sama średnica i dlugość).
Mowa o markowym sprzęcie firm np. Havera, Bosch, Hitachi.
Hilti odpada - ceny kosmiczne.

Pozdrowienia.

elekt
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: elekt » czw lis 10, 2005 14:59

cóż nieopłaca mi się zakup SDSa maxa, pracuję plusem 750W i koroną za 30 zł (może kupić firmówkę?)
może używał ktoś wiertła koronowego do glazury w tym celu?jak to się sprawdza, czy sie szybko zużywa?
podsumuje jakie narzędzia wymieniono:
-wiertło koronowe
-wiertło przebiciowe
-wiertło koronowe do glazury
-niewymieniono ale napiszę-przecinak i młotek
jest coś jeszcze?
pozdrawiam

marekb
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: marekb » śr lis 16, 2005 14:30

Jak potrzebujesz wybić dużo i szybko otwory to nie ominie cię kupno większej maszyny. W twardym materiale (np. beton wibrowany) można młotkowiertarką i wiertłem wiercić dookoła otwory, a później wykuć. Ale jest to czasochłonne.
Możesz np. kupić nie firmową maszynę z gwarancją dwuletnią na SDS MAX ( 7 J ) i nie firmową koronkę na SDS MAX - razem do 500 zł. (nazwę tylko na p.w.) . Myślę, że to zda egzamin przynajmniej w cegle i nie najtwardszych betonach - na dwa lata wystarczy, a potem można myśleć o profesjonalnym sprzęcie.

amperek45
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: amperek45 » śr lis 16, 2005 21:51

witam.zwykła wiertarka 800-1000W,koronka diamentowa firmy DEDRA (cena w Castoramie w zależności od średnicy od 100-150zł) i do przodu.sprawdzone,wystarczy na 10 mieszkań w bloku(silikat,cegła max,beton).pozdrawiam.Zbyszek

elekt
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: elekt » czw lis 17, 2005 18:36

amperek45 pisze:koronka diamentowa firmy DEDRA (cena w Castoramie w zależności od średnicy od 100-150zł)

te tańsze koronki mają ostrza z widii a te droższe diamentowe?
co diament to diament-chyba kupie taką
a może ktoś spraktykował różnice i opisze?
pozdro

Awatar użytkownika
EDI
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: EDI » czw lis 17, 2005 23:43

Witam!
elekt pisze:mam do wywiercenia większą ilość otworów pod puszki w betonie i solidnej cegle czerwonej [...] cóż nieopłaca mi się zakup SDSa maxa, pracuję plusem 750W i koroną za 30 zł (może kupić firmówkę?)

-Ja też pracuję, (już grubo ponad 5 lat), oryginalnym, 4 kg top Boscha, ale stosuję metodę, którą opisał Kolega (marekb):
marekb pisze:Jak potrzebujesz wybić dużo i szybko otwory to nie ominie cię kupno większej maszyny. W twardym materiale (np. beton wibrowany) można młotkowiertarką i wiertłem wiercić dookoła otwory, a później wykuć. Ale jest to czasochłonne.

-Proponuję zastanowić się nad kupnem takiej maszyny:
http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-pl/ ... at_id=9518
-Pozdrawiam!
Edward W. (EDI)

marekb
Rozmówca
Rozmówca

Postautor: marekb » pt lis 18, 2005 9:21

Koronka diamentowa przecina beton - jest przenaczona do pracy bez udaru - diament ściera się podczas wiercenia.
Koronka widiowa wybija otwór tak jak wiertło - ruch obrotowy służy odprowadzaniu urobku. Z powodu dużych średnic = dużej powierzcni styku wiertła z murem, potrzeba dużej siły uderzenia, żeby zagłebić wiertło w twardy materiał. Proponowałbym zastanowić sie nad kupnem młotowiertarki na SDS MAX o sile uderzenia 7J, zaznaczam nie firmowej, za ok 400 - 450 zł. i koronki. Skończą się przy okazji problemy z wkładaniem rury osłonowej w ściany bo da sobie radę z wiertłem nawet 38 mm - beton.

Karteczka
Czytelnik
Czytelnik

Re: Jakie narzędzia do wiercenia otworów pod puszki w betonie?

Postautor: Karteczka » pt kwie 21, 2017 14:57

Na zwykłą wiertarkę zakładasz pierścień diamentowy i wycinasz, ale jak chcesz wycinać otwory na puszki w całym domu to trochę się wykosztujesz na te obręcze. Ewentualnie możesz wziąć firmę [url]..............[/url] bo oni zapierniczają z robotą. W 4 godziny wycięli mi 5 otworów na okna w betonowej ścianie.

Wróć do „Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje”