poniedziałek, 10, marzec 2014 10:08

Elektryczny patrol w słonecznym Szczecinie

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Szczecińska drogówka zakupiła elektryczny radiowóz. Jest to jedyny taki radiowóz w Polsce. Będzie on wykorzystywany przez szczecińską drogówkę do celów miejskich i nie będzie opuszczał stolicy Pomorza Zachodniego

Policyjne auto ma wyłącznie silnik elektryczny, dzięki czemu jest w 100 proc. ekologiczne i o wiele tańsze w eksploatacji – zapewnia aspirant sztabowy Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjantka wyjaśnia, że samochód na jednym ładowaniu może przejechać do 200 kilometrów. Pokonanie nim 100 kilometrów to koszt 4 złotych.

Radiowóz będzie wykorzystywany przez szczecińską drogówkę do celów miejskich, nie będzie opuszczał stolicy Pomorza Zachodniego. Nie jest przeznaczony do typowych policyjnych działań, na przykład pościgów.

Będzie za to wykorzystywanych w akcjach profilaktycznych, do promowania bezpiecznego i ekologicznego zachowania w ruchu drogowym.

Auto zostało zakupione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który od kilku lat współpracuje w policją w ramach projektu „Ekologicznie na czterech kółkach”.

To nie pierwszy przypadek, kiedy w polskim mieście wykorzystywane są elektryczne auta, w Łodzi wykorzystano je do rozwożenia poczty.

Źródło: tvp.info

Last modified on poniedziałek, 10, marzec 2014 11:58
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie