wtorek, 03, czerwiec 2014 10:15

Stadion Narodowy z energooszczędnym oświetleniem

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Firma Osram dostarczyła energooszczędne oświetlenie na Stadion Narodowy w Warszawie. Na elewacji Stadionu wykorzystano aż 1648 opraw Liner XB-36, z których każda wyposażona jest w 36 modułów LED dużej mocy. Świecące na biało lub czerwono oprawy mogą być dowolnie ściemniane lub rozjaśniane

- Oświetlenie Stadionu Narodowego jest bardzo nowoczesną realizacją, w której wykorzystaliśmy innowacyjne technologie. Energooszczędność i pełną elastyczność uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu technologii LED. Możliwość tworzenia form świetlnych o dowolnych rozmiarach i kształtach, różnym natężeniu i barwach światła sprawiają, że jest to idealne narzędzie do podkreślania zarówno fasad obiektów jak i ich architektonicznych detali – mówi Janusz Mitko, dyrektor marketingu i strategii sprzedaży na Europę Wschodnią w firmie Osram.

Eksperci Osram założyli, że rozświetlona fasada powinna „komunikować” się z widzami i przechodniami.

- System sterowania, który również dostarczyła firma Osram, umożliwia kreowanie dynamicznych scenariuszy świetlnych, napisów, znaków graficznych i innych efektów podczas ważnych wydarzeń –dodaje Janusz Mitko.

Osram, z siedzibą w Monachium, jest jednym z dwóch czołowych producentów oświetlenia na świecie. Oferuje pełną gamę produktów – od komponentów (włączając w to także źródła światła i diody elektroluminescencyjne LED), poprzez elektroniczne urządzenia zapłonowe, kompletne oprawy i systemy sterowania, aż po gotowe rozwiązania i usługi oświetleniowe.

Osram odpowiada za oświetlenie m.in. stadionu w Sao Paulo, gdzie będą rozgrywane mecze w trakcie piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, paryskiego Disneylandu oraz Kaplicy Sykstyńskiej.

Źródło: wnpl.pl

Last modified on wtorek, 03, czerwiec 2014 10:27
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie