wtorek, 26, sierpień 2014 09:59

Darmowa aplikacja na telefon pomoże zamontować panele słoneczne

Napisał Press Room
Rate this item
(1 Głos)

Zaprojektowana przez polskiego naukowca mobilna aplikacja ScanTheSun pomoże przeanalizować nasłonecznienie i ustawienie paneli słonecznych

ScanTheSun jest polską darmową aplikacją przeznaczoną na telefony i tablety z systemem Android. Aplikacja służy do analizy ustawienia i nasłonecznienia kolektora z uwzględnieniem drzew, budynków lub innych źródeł zacienienia w jego otoczeniu.

ScanTheSun pozwala: obliczyć ilość energii słonecznej docierającej do kolektora, znaleźć stratę energii słonecznej w wyniku cienia rzucanego przez otaczające kolektor przeszkody, zaplanować montaż kolektorów (wybór najlepszego fragment dachu, kierunek kolektora), obliczyć, w jakich godzinach w ciągu dnia panel ogrzewa wodę bądź produkuje energię elektryczną, przygotować dokumentację dotyczącą wydajności nasłonecznienia już istniejących instalacji.

Aplikacja ma na celu ułatwienie pracy firmom zajmującym się produkcją oraz montażem kolektorów słonecznych oraz indywidualnym użytkowników paneli słonecznych. Została zaprojektowana przez dr. Ernesta Grodnera, fizyka na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

ScanTheSun dostępna jest nieodpłatnie w Google Play.

Źródło: reo.pl

Last modified on poniedziałek, 30, listopad -0001 01:24
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie