czwartek, 04, maj 2017 16:11

Instalację fotowoltaiczną kupisz w ... Ikea

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Od tygodnia we wszystkich sklepach Ikea w Polsce dostępne są instalacje fotowoltaiczne  To kompleksowy program łączący zaprojektowanie optymalnego rozwiązania, montaż i monitoring instalacji

IKEA rozpoczyna w Polsce sprzedaż paneli fotowoltaicznych. We współpracy z GEO Solar firma pomoże klientom w oszacowaniu zysków i kosztów, by następnie przeprowadzić audyt i montaż instalacji, wesprzeć w podłączeniu do sieci elektrycznej operatora i prowadzić bieżący monitoring. W przeciwieństwie do większości inwestycji w budowę, remont i wyposażenie domu, instalacja fotowoltaiczna zarabia na siebie, a po relatywnie krótkim czasie przynosi zyski.

- W IKEA chcemy wywierać pozytywny wpływ na ludzi i środowisko, dlatego angażujemy się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Już w lutym zeszłego roku IKEA w Polsce osiągnęła „niezależność energetyczną” – między innymi dzięki własnym farmom wiatrowym - powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.

Korzystanie z własnych odnawialnych źródeł energii, pozwala konsumentowi stać się prosumentem. Nadwyżka wytworzonej energii przekazywana jest do sieci i można ją odebrać w stosunku 1:0,8 jednostki (kWh). Należy podkreślić, że niskie temperatury i natężenie promieniowania, które występują w Polsce zimą, nie oznaczają, że instalacja fotowoltaiczna nie będzie generować energii w tym czasie. Średnie roczne nasłonecznienie w Polsce wynosi około 1000 kWh/m2, a jego rozkład w skali kraju jest względnie równomierny.

- W IKEA od lat kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju. Realizując strategię „People & Planet Positive”, dbamy o to, aby praktyczne rozwiązania na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu miały zastosowanie nie tylko w naszej działalności operacyjnej, ale też w domach naszych klientów. To szczególnie ważne, ponieważ aż ¼ energii produkowanej na świecie zużywamy w domach - dodała Anna Pawlak-Kuliga.

źródło: reo.pl
foto: kern-tech.com

Last modified on poniedziałek, 30, listopad -0001 01:24
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie