wtorek, 04, lipiec 2017 13:11

Elektryczny samolot firmy Eviation Aircraft zadebiutował w Paryżu

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Podczas trwającego w Paryżu Międzynarodowego Salonu Lotniczego, firma Eviation Aircraft Ltd. zaprezentowała prototyp swojego samolotu elektrycznego. Samolot jest w stanie pokonać dystans do 1100 kilometrów

52 Międzynarodowe Paryskie Air Show to miejsce, gdzie został zaprezentowany prototypowy elektryczny samolot izraelskiego start upu. Chodzi o projekt Eviation Aircraft, członka strategicznego programu On-Demand Mobility NASA.

Przedstawiciele Eviation Aircraft mówią, że ich projekt jest tak dopracowany, że już w przyszłym roku mogą przejść do komercjalizacji i starania się o odpowiednie certyfikaty, po to by w 2021 roku odbyć pierwsze komercyjne loty.

- W czasie, gdy podróżujemy więcej niż kiedykolwiek, nasze możliwości przemieszczania się muszą dostosować się do tej nowej rzeczywistości - powiedział Omer Bar-Yohay, prezes Eviation Aircraf.

- Niezależnie od tego, czy chodzi o zerową emisję, tanie loty z Doliny Krzemowej do San Diego, czy z Seulu do Pekinu, wszystkie nasze elektryczne statki powietrzne podążają za impetem globalnej gospodarki - dodał Omer Bar-Yohay.

Samolot Eviation Aircraft  może pomieścić od sześciu do dziewięciu pasażerów i dwóch członków załogi i może wykonywać loty na odległości do 1100 km. Opcjonalnie, będzie wyposażony w system autonomicznego lądowania.

Plany Eviation Aircraft sugerują, że prawdopodobnie już niedługo dostępne będą nowe technologie pozwalające na magazynowanie energii niezbędnej do odbywania długich lotów. Nowe efektywniejsze baterie ma produkować także Tesla -  Elon Musk - zapowiedział, że projekt VTOL będzie możliwy do zrealizowania, kiedy tylko Tesla zacznie produkować baterie posiadające gęstość energii na poziomie 400 Wh/kg (obecnie w samochodach Tesla stosuje 300 Wh/kg).

Rozwojem branży elektrycznych samolotów jest zainteresowany Uber. Jak mówi Mark Moore zajmujący się w Uber rozwojem działu awioniki, firma pokłada wielkie nadzieje w rozwoju usług transportowych w powietrzu. Moore uważa, że będzie to niebawem możliwe dzięki rozwojowi systemów magazynowania energii. Prorokuje, że czeka nas w związku z tym nowa złota era lotnictwa.

Plany produkcji elektrycznych samolotów mają także najwięksi gracze na rynku tacy jak Boeing czy Airbus.

źródło: flyingmag.com, biznesalert.pl
foto: dlapilota.pl

Last modified on wtorek, 04, lipiec 2017 14:25
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie