środa, 18, październik 2017 12:14

Elektryczna Honda proponuje redystrybucję energii do sieci domowej

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Honda przedstawiła podczas salonu samochodowego we Frankfurcie system inteligentnego zarządzania energią – Power Manager. Umożliwia on przekazywanie energii z samochodowych akumulatorów z powrotem do sieci energetycznej

Honda pokazuje system, który ma na celu włączenie pojazdów elektrycznych do inteligentnej sieci energetycznej. Umożliwia on akumulowanie i dystrybucję energii elektrycznej między siecią, wyposażonymi w panele słoneczne domami i firmami oraz pojazdami elektrycznymi, inteligentnie równoważąc zapotrzebowanie na energię i wspomagając efektywne jej magazynowanie.

- Do 2025 roku, dwie trzecie gamy naszych pojazdów sprzedawanych w regionie stanowić będą modele wykorzystujące napędy elektryczne. Wprowadzany właśnie system Power Manager wzmacnia nasze zaangażowanie w te plany. Wykorzystuje on zaawansowane technologie, aby z systemem publicznej sieci energetycznej inteligentnie zintegrować pojazd elektryczny, który w tym momencie przestaje być tylko użytkownikiem, ale staje się także częścią sieci. Projekt odzwierciedla nasze deklaracje dot. prac nad bardziej zrównoważonym modelem mobilności - powiedział Philip Ross, wiceprezes Honda Motor Europe.

Samochód elektryczny może w ciągu dnia ładować się energią dostarczaną do sieci w budynkach przez panele słoneczne, a po zmroku oddawać do tej sieci część energii. Energia ta może być wykorzystywana w domu właściciela samochodu lub sprzedawane do sieci energetycznej. System może być także awaryjnie wykorzystywany w razie niewystarczającej podaży energii, np. na skutek awarii. W przypadku nadmiernej produkcji energii może ją magazynować na później, spełniając w ten sposób rolę stabilizatora sieci. 

Honda Motor Europe dostarczy jednostki Power Manager do projektu SMILE (Smart Ideas to Link Energies) w ramach pilotażowego systemu inteligentnych sieci prowadzonego we Francji.

Projekt SMILE, wspierany przez francuskie ministerstwa przemysłu i energetyki, ma objąć 17 powiązanych instalacji, których celem będzie stworzenie dużej sieci energetycznej w zachodniej Francji do 2019 roku.

 

źródło, foto: honda.pl

Last modified on środa, 18, październik 2017 14:02
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie