czwartek, 26, październik 2017 09:56

Eko-Tatry, czyli elektryczne ogrzewanie na Podhalu

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Firma Tauron uruchomiła projekt rozwojowo-badawczy EKO-TATRY, będzie on prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach realizacji projektu Tauron zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu

Nowy projekt Taurona ma na celu sprawdzenie, w rzeczywistych warunkach, dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym. Pozyskane dzięki jego realizacji dane umożliwią rozwinięcie preferencyjnych taryf i cenników dla gospodarstw ogrzewających domy prądem. Oprócz technicznych parametrów w toku projektu zostaną również zbadane opinie i poziom satysfakcji klientów.

W projekcie wezmą udział domy jednorodzinne o powierzchni nie większej niż 180 m2 położone na Podhalu, w tych w rejonach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej oraz gazowej. W wytypowanych obiektach przeprowadzony zostanie audyt energetyczny. Na jego podstawie wybrane zostaną nieruchomości, w których projekt będzie realizowany.

W każdym budynku objętym projektem zainstalowane zostaną systemy ogrzewania elektrycznego zakupione przez Tauron. Wraz z nimi zamontowane zostanie również specjalistyczne opomiarowanie, dzięki któremu możliwy będzie monitoring kluczowych parametrów. Po zakończeniu sezonu grzewczego i zebraniu niezbędnych informacji opracowany zostanie raport, w którym uwzględniony zostanie nie tylko aspekt techniczny, ale także ekologiczny i ekonomiczny testowanego rozwiązania.

EKO-TATRY to projekt rozwojowo-badawczy, którego efekty będą wdrażane w kolejnych latach. Klienci już teraz w ramach oferty Tauron Ogrzewanie mają dostęp do szerokiego wyboru systemów grzewczych. Tauron gwarantuje bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń i projekt nowej instalacji. W imieniu klienta są załatwiane formalności związane z ewentualną rozbudową przyłączy energii elektrycznej oraz te dotyczące składania wniosku o dofinansowanie w ramach lokalnych programów ochrony środowiska.

Źródło, foto: Tauron, nettg.pl

Last modified on czwartek, 26, październik 2017 10:46
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie