wtorek, 30, styczeń 2018 14:04

Orlen rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Przed kilkoma dniami płocki koncern Orlen ogłosił, że przystępuje do projektu budowy sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na razie jednak nie ujawnia szczegółów. Nieoficjalnie mówi się, że w przyszłym roku kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi, korzystając z orlenowskich punktów ładowania. 

Planowane punkty ładowania będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim. Wszystkie punkty zostaną wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO (auta marek azjatyckich) oraz CCS (auta marek europejskich), a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym. Stacja szybkiego ładowania o mocy 50 kW pozwolą na naładowanie akumulatorów pojazdu  elektrycznego z poziomu 20% do 80% pojemności w około 20-30 minut. 

Inwestycja będzie realizowana w latach 2018-2019, pierwsze punkty zostaną uruchomione jeszcze w tym roku. Konkretne lokalizacje zostaną podane w dalszej części postępowania zakupowego. Oprócz lokalizacji tranzytowych ładowarki pojawią się również pod siedzibami firmy w Płocku i Warszawie. 

Inwestycja w elektromobilność w Polsce, wpisująca się w strategiczne plany rozwojowe naszej gospodarki, pozwoli nam znacząco poszerzyć know-how, zdobyte między innymi na zagranicznych rynkach. Będzie również ważnym bodźcem rozwojowym dla całego rynku paliw alternatywnych w naszym kraju. Chcemy by w 2019 roku kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z naszych punktów ładowania – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

 

Pierwsza stacja ma być uruchomiona przed płocką siedzibą koncernu jeszcze w połowie tego roku.I

źródło: orlen, pulsbiznesu.pl
foto: wrc.net.pl 

Last modified on wtorek, 30, styczeń 2018 15:59
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie