czwartek, 10, maj 2018 10:35

ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)
Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 kilometrów. Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych

W 60 krajach na świecie jest dziś dostępnych ponad 6500 stacji ładowania ABB, co daje firmie pozycję lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Najnowszy produkt szwajcarsko-szwedzkiego koncernu został również wybrany przez Electrify America do realizacji największego dotychczas projektu budowy infrastruktury dla samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

Portfolio produktów ABB obejmuje technologie ładowania samochodów elektrycznych, autobusów oraz ciężarówek, a także rozwiązania w zakresie elektryfikacji statków, kolei i kolei linowych. Niedawno firma została partnerem i sponsorem tytularnym Formuły E - pierwszej na świecie w pełni elektrycznej międzynarodowej serii sportów motorowych FIA. Samochód wyścigowy Formuły E oraz symulatory jazdy zostały zaprezentowane dla zwiedzających na stoisku ABB podczas targów w Hanowerze.

Hannover Messe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń branżowych, poświęconych technologii, innowacji i automatyce. ABB po raz pierwszy wystawiła się na nich razem z przejętą w 2017 roku firmą B&R - wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki. Obecnie B&R stanowi część dywizji Automatyki Przemysłowej ABB i funkcjonuje jako globalny biznes odpowiedzialny za automatyzację maszyn i fabryk.
Źródło, foto: ABB
Last modified on poniedziałek, 14, maj 2018 20:48
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie