poniedziałek, 11, czerwiec 2018 11:14

Przez samochody elektryczne 75 tys. osób straci pracę w Niemczech

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)
Tak wynika z badań przeprowadzonych przez związki zawodowe i organizacje z sektora motoryzacyjnego. Według najnowszych doniesień przesiadka na samochody elektryczne sprawi, że 75 tys. osób związanych z produkcją silników i skrzyń biegów straci pracę w samych tylko Niemczech.
Według Instytutu Fraunhofer, który przeprowadził te badania, obecnie sektor motoryzacyjny za naszą zachodnią granicą to 840 tys. miejsc pracy, z czego 210 tys. jest związane z napędem. Dane do badań dostarczyły firmy Daimler, Volkswagen, BMW, Bosch, ZF oraz Schaeffler. Z analiz wynika, że stworzenie samochodu elektrycznego zajmuje 30 procent mniej czasu niż praca nad samochodem spalinowym.

Komponenty związane z napędem elektrycznym mają zaledwie jedną szóstą elementów potrzebnych do działania w porównaniu z silnikami spalinowymi. Jeśli więc zatem w samych Niemczech do 2030 roku 25% samochodów będzie elektrycznych, 15% hybrydowych, a 60% spalinowych, to 75 tys. miejsc pracy jest zagrożonych. Im bardziej popularne będą samochody elektryczne, tym więcej osób straci pracę.

Co więcej, kwestia ta dotyczy także ładowania - fabryka akumulatorów do aut elektrycznych potrzebuje jednej piątej siły roboczej, która jest wykorzystywana w zwykłej fabryce samochodowej.
 
źródło: komputerswiat.pl
foto: mashable.com
Last modified on poniedziałek, 11, czerwiec 2018 11:30
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie