piątek, 07, wrzesień 2018 15:19

Na lotnisku w Balicach powstanie stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)
Na krakowskim lotnisku zaplanowano uruchomienie stacji szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW, umożliwiającej naładowanie standardowego samochodu elektrycznego w ciągu 30 minut. List intencyjny w sp[rawie współpracy zainicjowanej przez Tauron i Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice podpisano podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Usytuowanie stacji szybkiego ładowania na lotnisku w Balicach pozwoli na bezpieczne podróżowanie samochodem elektrycznym pomiędzy dużymi miastami południowej Polski – Katowicami, Krakowem i Rzeszowem. Z planowanej infrastruktury będą mogli korzystać: mieszkańcy; turyści i przedsiębiorcy odwiedzający aglomerację krakowską; a także kierowcy podróżujący autostradą A4.

- Codziennie wielu pasażerów podróżuje samochodem do Kraków Airport. Kierowcy – pracownicy wielu lotniskowych firm i instytucji – pokonują tysiące kilometrów dziennie zapewniając sprawną obsługę ruchu lotniczego. Naszym celem jest wprowadzanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań także w zakresie elektromobilności: już od ponad roku korzystamy z pierwszych samochodów hybrydowych, dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap – podkreśla Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. 

Kraków Airport będzie pierwszym lotniskiem w Polsce, posiadającym stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki temu stanie się elementem szkieletowej infrastruktury usługi ładowania pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju. Infrastruktura ta ma zapewnić klientom możliwość przemieszczania się na długich dystansach, także w innych krajach Europy.

Z kolei w październiku tego roku w Katowicach powstanie bazowa sieć infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i składająca się z 22 ładowarek. Lokalizacja punktów jest zaplanowana na terenie całego miasta w taki sposób, by można było swobodnie poruszać się po nim samochodem elektrycznym.

Ponadto, jesienią w Katowicach Tauron uruchomi usługę carsharingu aut elektrycznych. Flota operatora składać się będzie z 20 pojazdów najpopularniejszych marek. Następne terminale powstaną na południu Polski, w ramach współpracy m.in. z partnerami biznesowymi, w tym między innymi dużymi sieciami i galeriami handlowymi oraz samorządami.
źródło: dziennikpolski24.pl
foto: franciszkanska3.pl 
Last modified on piątek, 07, wrzesień 2018 19:21
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie