piątek, 28, grudzień 2018 16:45

Niemcy chcą stworzyć supertani samochód elektryczny

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Niemiecki startup e.Go Mobile zamierza stworzyć niezwykle tani samochód elektryczny. Ma on kosztować w detalu połowę tego, co najtańszy Tesla Model 3. Firma od pewnego czasu próbuje skupić swe wysiłki produkcyjne na stworzeniu wyjątkowo przyjaznego portfelowi samochodu elektrycznego.

Za e.Go stoi Gunther Schuh, twórca elektrycznego vana StreetScooter. Dzięki sprzedaży do Deutsche Post w 2014 roku zdobył on fundusze na stworzenie e.Go Mobile. W firmę zainwestowano już 135 milionów euro i efektem ma być stworzenie m.in. autonomicznego minibusa. Ale to nie wszystko. e.Go chce bowiem mieć w katalogu produktowym niezwykle tani samochód elektryczny.

e.Go Life ma być takim autem. To samochód podobny nieco do Fiata 500, który będzie dostępny w trzech wariantach. Bazowy e.Go Life ma mieć akumulator 14,9 kWh, który zasili silnik o mocy 27 koni mechanicznych i pozwoli na przejechanie 121 kilometrów na jednym naładowaniu. Co ciekawe, za samochód zapłacimy raptem 15900 euro, czyli ok. 68 tys. złotych.

Firma podaje, że ma już 3200 zamówień przedsprzedażowych na ten samochód. Na razie wstrzymuje kolejne zamówienia, gdyż chce się wyrobić z produkcją aut. Ta ma rozpocząć się w marcu 2019 roku w fabryce w Aachen. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, e.Go Mobile będzie konstruować 100 tys. samochodów rocznie, czyli tyle, ile Tesla w 2017 roku.

źródło: komputerswiat.pl
foto: eGo

Last modified on sobota, 29, grudzień 2018 09:02
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie