środa, 23, styczeń 2019 14:28

Renault proponuje elektryczny, autonomiczny, inteligentny pojazd przyszłości (+wideo)

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Francuski producent twierdzi, że nadchodzą nowe czasy. Zmieniają się trendy w konsumpcji, a klienci w coraz większym stopniu są zainteresowani usługami przewozu na żądanie. EZ-ULTIMO jest zapowiedzią nowej ery i ma zapewniać ekskluzywne doświadczenie jazdy samochodem-robotem, który można spersonalizować.

Stylistyka pojazdu odwołuje się do emocji i otwiera nowe perspektywy przed designem Renault. Projekt EZ-ULTIMO ucieleśnia koncepcję Easy Life marki Renault. Szerokie, automatycznie otwierane drzwi zapewniają łatwe wsiadanie, tym bardziej, że do pasażera podjeżdża obrotowy fotel.

Wnętrze zaprojektowane jest jak prywatny komfortowy salon. Do jego wykończenia zastosowano luksusowe materiały, takie jak drewno, skóra, a nawet marmur. Wyraźnie widać inspiracje ze świata architektury wnętrz. Oczywiście kabinę wyposażono we wszystkie usługi, potrzebne by zapewnić odpoczynek lub rozrywkę. Natomiast przeszklona wielopłytkowa konstrukcja górnej części nadwozia sprawia, że pasażerowie są niewidoczni dla przechodniów.

EZ-ULTIMO jest samochodem autonomicznym. W przypadku Renault EZ-ULTIMO mamy do czynienia z systemem jazdy autonomicznej czwartego poziomu, czyli kierowca nie musi już stale obserwować otaczającego go ruchu, ani przyrządów na kokpicie, zaś pojazd radzi sobie nawet ze skomplikowanymi sytuacjami na drodze.

Na tym poziomie pojazdy mogą się komunikować się między sobą i informować wzajemnie, np. o zmianie pasa ruchu. Renault wyjaśnia, że w ramach systemu jazdy autonomicznej EZ-ULTIMO będzie przeznaczony do różnorodnych zastosowań: do jazdy po mieście, na autostradzie lub do przejazdów wahadłowych po wyznaczonej trasie. A ponadto francuski producent jest przekonany, że należy na nowo przemyśleć sposób spędzania czasu w samochodzie i rozwinąć nowe, wzbogacające możliwości, zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. Dlatego ten „prywatny mobilny salon” może być przedłużeniem pobytu w luksusowym hotelu, ośrodku wypoczynkowym czy lotu samolotem.

Ciekawostką w przypadku EZ-ULTIMO jest profesjonalna sesja fotograficzna promująca to auto, która została zrealizowana na ulicach Warszawy.

źródło: plus.dzienniklodzki.pl
foto: group.renault.com 

Last modified on środa, 23, styczeń 2019 15:09

Related Video

Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie