środa, 20, luty 2019 12:29

Od 2020 roku samochody elektryczne ze specjalnymi tablicami

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Już w przyszłym roku na polskie drogi wyjadą samochody z nowym rodzajem tablic rejestracyjnych. Pojazdy napędzane prądem lub wodorem otrzymają specjalne numery z zielonym tłem

W Polsce od przyszłego roku samochody elektryczne i napędzane wodorem będą otrzymywać specjalne, zielone tablice rejestracyjne. Od standardowych będą się one odróżniać zielonym tłem. Rządowe Centrum Legislacji zajęło się już projektem rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury. Podobne zasady obowiązują już w innych krajach europejskich, np. na Węgrzech zielone tablice rejestracyjne dla pojazdów ekologicznych wprowadzono jeszcze w 2015 roku.

Nowe tablice pomóc służbom mundurowym, a także pracownikom parkingów jednoznacznie ocenić, czy dany pojazd jest samochodem bezemisyjnym. Policja nie powinna już nieufnie patrzeć na samochody elektryczne poruszające się po buspasach, jak i strefach czystego transportu.

Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, jakim rodzajem napędu dysponuje auto. Ubolewają nad tym właściciele ekologicznych samochodów, przede wszystkich z powodu kłopotów z wykorzystaniem przysługujących im przywilejów. 

Właściciele samochodów elektrycznych nie będą mieli ograniczonego wyboru w kwestii rodzajów tablic. Do samochodu będzie można dobrać zarówno rejestracje zwyczajne, jak i dwurzędowe oraz indywidualne.

Nie należy się jednak spodziewać, że na drogach zrobi się zielono. Przy obecnym poziomie sprzedaży aut elektrycznych, który wyniósł w 2018 roku 620 samochody, zielone tablice będą raczej rzadko spotykaną egzotyką.

źródło: leftlane.pl
foto: budapesten.blogspot.com

Additional Info

  • Źródło: ise.pl
Last modified on środa, 20, luty 2019 13:07
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie