piątek, 15, marzec 2019 12:48

Elektryczny zmodyfikowany SUV Audi e-tron zmierzył się ze stokiem narciarskim (+wideo)

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

SUVy będą tymi pierwszymi samochodami elektrycznymi Audi z serii e-tron, które wjadą na masowe linie produkcyjne jeszcze w tym roku. Nic dziwnego, że producent stara się teraz wywołać wokół nich jak najwięcej szumu, pokazując jednocześnie to, na co stać jego dzieło. Wziął więc na warsztat swojego SUVa e-tron i po modyfikacjach skonfrontował ze stokiem narciarskim.

Na potrzeby tego przedsięwzięcia zbudowano specjalną wersję Audi e-tron wyposażoną w dwa niezależne silniki elektryczne na tylnej osi oraz jeden na przedniej. Ich sumaryczna moc dochodzi do 500 KM, a moment obrotowy może sięgnąć nawet 8920 Nm (!). W połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi w tym celu oponami z kolcami daje to wystarczającą przyczepność, aby wjechać pod niemal pionową ścianę. Przynajmniej w teorii.

Samochód, którym kierowca DTM – Mattias Ekström dokonał wydawałoby się niemożliwego został oczywiście specjalnie zmodyfikowany. Obudowany został klatką bezpieczeństwa, fotel kierowcy wyposażony był w sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a dodatkowo auto było zabezpieczone przy pomocy stalowej liny.

Efekty można podziwić na wideo.

źródło: whatnext.pl, antiweb.pl audi.mediacenter.com

Last modified on piątek, 15, marzec 2019 13:04

Related Video

Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie