środa, 17, lipiec 2019 15:55

Edynburg. Darmowe elektryczne rowery cargo z powodu budowy tramwaju

Napisał Press Room
Rate this item
(0 głosów)

Magistrat szkockiego miasta bezpłatnie wypożycza przedsiębiorcom z Leith Walk elektryczne rowery cargo. Dzięki temu łatwiej zniosą rozbudowę sieci tramwajowej. Wspomniana ulica jest rozkopana od grudnia

Na razie w użyciu są cztery rowery transportowe z napędem elektrycznym, ale jeśli rozwiązanie chwyci, urzędnicy są gotowi zapewnić więcej takich pojazdów.

Wszystko co pozwoli nam ograniczyć parkowanie "na drugiego", albo parkowanie na chodniku, czy generalnie ograniczy zatłoczenie miasta, jest dla tego miasta dobre – wyjaśniła w rozmowie z BBC Lesley Macinnes z edynburskiej rady miejskiej.

Testy rowerów cargo maja związek z rozbudową sieci tramwajowej – Edynburg pięć lat temu ponownie uruchomił tramwaje, zlikwidowane w latach pięćdziesiątych, na zbudowanej od podstaw nowej sieci – ale nie oznacza to, ze gdy prace na Leith Walk się skończą, rowery znikną. Miasto planuje przetestować możliwość obsługi lokalnego biznesu z ograniczeniem transportu samochodowego.

To tak naprawdę dobra okazja, by przetestować takie rozwiązanie i spróbować zbliżyć wymagania biznesu i potrzeby środowiskowe miasta – ocenia Stuart Hay z organizacji Living Street Scotland. – Mamy szereg przykładów na to, że "żywa" ulica, dobrze skomunikowana transportem publicznym, sprzyja lokalnemu biznesowi. Warto oswoić się z nowymi schematami transportowymi zanim ulica zyska nowy kształt – dodaje.

Podobne przykłady mamy również w Polsce. Od końca zeszłego roku elektryczne rowery cargo są wypożyczane przez miasto przedsiębiorcom w Gdyni.

źródło: transport-publiczny.pl

Last modified on poniedziałek, 30, listopad -0001 01:24
Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie