Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznej

Opierając się na wynikach ostatnich publikacji od znanych ekspertów z branży badań i przemysłu PV, zidentyfikowane plotki wyraźnie nie są faktami, lecz fikcją.

5.3 Bezpieczeństwo produktów Fronius

Firma Fronius bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i chociaż PV to jest bezpieczna technologia, nieustannie staramy się poprawić wysoki poziom bezpieczeństwa naszych produktów i jest to jeden z naszych najwyższych priotytetów. Poniższy rysunek przedstawia obszary, na których koncentruje się firma Fronius:

Firma Fronius koncentruje się na zmniejszeniu ryzyka pożaru, co bezpośrednio wpływa na ryzyko dla osób udzielających pomocy w sytuacjach awaryjnych i dlatego jest najbardziej zrównoważonym i korzystnym podejściem.Firma Fronius koncentruje się na zmniejszeniu ryzyka pożaru, co bezpośrednio wpływa na ryzyko dla osób udzielających pomocy w sytuacjach awaryjnych i dlatego jest najbardziej zrównoważonym i korzystnym podejściem.

Jak pokazano w rozdziale 2 i 3, awarie instalacji są najczęstszymi przyczynami wystąpienia pożaru. Najbardziej skutecznym środkiem poprawy bezpieczeństwa systemów PV są profesjonalne szkolenia dla instalatorów, które zapewniają wysoką jakość instalacji i zmniejszają ryzyko pożaru, a także ryzyko dla strażaków.

Zbliżone tematy