Aktualne zagadnienia w dziedzinie elektroenergetycznych zabezpieczeń bloku

Dyskusje i komentarze do szkoleń oraz publikacji technicznych zamieszczonych na stronach naszego serwisu.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Aktualne zagadnienia w dziedzinie elektroenergetycznych zabezpieczeń bloku

Post autor: EnergoTools » pn gru 09, 2013 9:25

W referacie omówiono wybrane zagadnienia dotyczące elektroenergetycznych zabezpieczeń bloku generator-transformator, które wynikły z najnowszych doświadczeń w krajowych elektrowniach. Opisano przypadek nieselektywnego działania zabezpieczenia różnicowego generatora w warunkach nasycenia się przekładników prądowych oraz przedstawiono sposób poprawy pracy takiego zabezpieczenia. Przedstawiono propozycję modernizacji zabezpieczenia ziemnozwarciowego stojana generatora ze względu na umożliwienie jego pracy przy przerywanych zwarciach łukowych. Przedstawiono problem ograniczonej możliwości realizacji zabezpieczenia rezerwowego bloku przez stosowanie kryterium impedancyjnego. Omówiono kryteria i sposób działania zabezpieczeń reagujących na utratę synchronizmu wzbudzonego generatora.

Czytaj cały artykuł...
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ