Błedy w kosztorysowaniu czy brak szacunku wśród pomiarowców?

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
CKck
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: CKck » pn maja 06, 2019 8:21

Witam!
Ostatnio natrafiłem na zapytanie ofertowe dotyczące przeprowadzenie okresowej kontroli instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynku Przedszkola Gminnego w Rudnej oraz wyborze oferty:
http://www.bip.rudna.pl/content.php?cms ... %7C%7Cm=21
"ZAPYTANIE OFERTOWE: Przeprowadzenie okresowej kontroli instalacji elektrycznej i piorunochronnej w budynku Przedszkola Gminnego w Rudnej (p143_19)
- informacja o wyborze (p143_19w)"
Czy możliwe są aż tak duże różnice w ofercie?
Czy panowie robiąc takie duże różnice nie szanują swojego zawodu ani swoich kolegów po fachu?
Czy zleceniodawca dobrze postąpił wybierając najniższa ofertę?
Życzę miłej lektury.
Pozdrawiam CK
" Rzeczy niemożliwe robimy od razu, tylko cuda zajmują nam trochę czasu "

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » pn maja 06, 2019 20:36

To normalka , różnice zawsze były są i będą , wynika to z tego że wielu nie wie co mierzy , ale mierzy i podpisuje sie pod czymś bez świadomości wagi swojego podpisu - stąd te dolne pułapy cenowe (nie wspomnę już o "przepisywaczach" protokołów) , naprawdę jest co po takich robić ! Osobiście żałuję, że w zapytaniach ofertowych nie obowiązują zasady Ustawy o zamówieniach publicznych.
A najśmieszniejsze w tym jest to , że jak zerkną koledzy na oddalenie od miejsca pomiarów poszczególnych firm pomiarowych , to się okaże , że za robotę kasują ok. 1000zł a sam dojazd to połowa tej kwoty .

Więc ile warta jest taka usługa ?
Człowiek uczy się całe życie i ...

Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Bogdankiz » wt maja 07, 2019 5:30

Hi
Czas najwyższy aby w końcu prawo zaczęło działać i Państwo przestało być teoretyczne.

Ceny dubbingowe są zakazane i powinny być ścigane prawnie.

Więcej https://prawo.gazetaprawna.pl/porady/65 ... -kara.html
Pozdrawiam Bogdan :)

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » wt maja 07, 2019 14:09

Startowałem do przetargu na okresowe pomiary 8 budynków z wiekową odgromówką w nieciekawym stanie , oferty zaczynały się od 2 tys zł do 64 tys zł.
Ja byłem gdzieś po środku.

Po wszystkim powiedzieli mi na osobności, pan nam przedstawił dokładną ofertę, ale my tyle nie możemy zapłacić. Ja rozpisałem co trzeba zrobić, to się przerazili.

Wiadomo kopista był bezkonkurencyjny i wygrał przetarg.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Domal
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Domal » śr maja 08, 2019 5:10

Witam.
Niestety jest to pewien "standart" , chociaż zauważam, że część administratorów zaczyna rozumieć, że za wykonanie zgodnie ze sztuką trzeba zapłacić dobre pieniądze. Niestety nie zawsze. Nie dawno spółdzielnia mieszkaniowa podpisała umowę z wykonawcą, który bierze 9 zł netto od mieszkania i szukał podwykonawców ( nie wiem czy znalazł).
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ