Tablica węzła zasilana z gniazda 230 V ?

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Re: Tablica węzła zasilana z gniazda 230 V ?

Post autor: kkas12 » pn lut 01, 2010 14:25

Witam!

To jest tylko twój punkt widzenia Piotrze.
Tutaj to kolega nie ma racji. Gdyż w przypadku nieszczęścia bada się sprawę od początku i trzeba sprawdzić czy pomysł Inwestora później projektanta, wykonawcy i całego nadzoru były wykonane zgodnie ze sztuka i normami. I dlatego projekty są potrzebne do wszystkiego gdyż na jego etapie można dużo rzeczy uprościć, zmniejszyć koszty wykonania jak i późniejszej eksploatacji co nie jest możliwe przy samym wykonawstwie.
Nie odróżniasz odpowiedzialności od fachowości, której to wszystkim poza sobą z góry pozbawiasz.
Poza tym przypisujesz sobie nieomylność co mnie osobiście niebywale śmieszy.
Nie jesteś ani pierwszą ani jedynyną osobą wiedzącą co w tej naszej "elektrycznej" trawie piszczy.
Nikt nie zwolni też od odpowiedzialności wykonawcy czy pomiarowca który bezmyślnie wcieli z życie jakikolwiek twój błędny projekt.

Ja jestem w stu procentach przekonany, że kwestią czasu jest odstąpienie od wymogu by inwestor budujący dom jednorodzinny posiadał projekt instalacji elektrycznej, ponieważ są to najprostsze instalacje do wykonania, które na dodatek są identyczne w każdym obiekcie, biorąc pod uwagę przekroje przewodów, wartości zabezpieczeń czy parametry jaki musi odpowiadać ochrona przeciwporażeniowa.
Nic nowego w tej kwesti nie wymyślisz.
Dlatego wymogi dotyczące materiałów do ich wykonania powinny zostać poddane standartyzacji tak samo jak i zasady ich wykonania.
Dziś jest to tylko sztuka dla sztuki polegająca na wyciągnięciu kasy z inwestora kieszeni. Nie gloryfikuj więc zapisów prawnych i nie dorabiaj do nich fałszywej ideologii tylko dlatego, że akurat takie ich brzmienie przynosi ci dziś profity.

Zaś odpowiedzialność i tak ponoszą osoby instalację do eksploatacji dopuszczające, których nie wolno traktować ci jak bezmózgich robotów choćby nie wiem jak utwierdzało by cię to w przekonaniu o wybitnej roli swej osoby czego w kilku tematach dobitnie dałeś wyraz.
pozdrawiam
Krzysiek

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
piotrp
Rozmówca
Rozmówca

Re: Tablica węzła zasilana z gniazda 230 V ?

Post autor: piotrp » pn lut 01, 2010 14:54

kkas12 pisze:...
Piszesz i piszesz jak zwykle, a nic w temacie za co powinieneś dostać upomnienie od Admina.
Pozdrawiam Piotrek

ODPOWIEDZ