Uziom za układem pomiarowym

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
sylwester banasiak

Re: Uziom za układem pomiarowym

Post autor: sylwester banasiak » pt lip 04, 2003 19:58

Witam.
do kol RG.
cytuję: "Punkt rozdziału nieuziemiony -> czyli wyspa TT " ----to nie tak
Wyspę TT to miałby kol. gdyby bolce gniazdek
połączył z ziemią ( punktu rozdziału by nie było).
Sylwek.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Jan

Re: Uziom za układem pomiarowym

Post autor: Jan » ndz lip 06, 2003 20:07

Witam
Do kol.Jacka.O moją instalację elektryczną niech się kol.nie
martwi.Jest całkowicie bezpieczna.
Moja wypowiedź dotyczyła zastoswania układu TTza wyłączni-kiem różnicowo-prądowym dla wszystkich gniazd wtykowych i urządzeń objętych ochroną przeciwporażeniową.O mieszaniu
układów TN-C i TT /dla gniazd wtyk.itd./ nic nie napisałem.
Oczywiście przewody ochronne PE połączone muszą być z bolcami i zaciskami gniazd i urządzeń.

Ze nie jestem gołosłowny to proszę sprawdzić w książce "Ba-
dania i pomiary eksploatacyjne urządzeń elektroenetycznych dla praktyków " Autorów W.Orlika i J.Przybyłowicza str.34 Rys.3.14 Wyd.2000r. Zacytuję zdanie poniżej rysunku"Jest to
dopuszczalny sposób stosowania w jednej sieci równocześnie
w części układu TN,a w części układu TT ! Ten sposób opisany
jest w różnych publikacjach,można sobie sprawdzić samemu a nie kwestiować mojej wypowiedzi,tym bardziej w taki sposób. Sprawa licznika to całkowicie odrębny temat.

Podobnie z cytowanym przez kolegę "Dlaczego kran kopie" który akurat dość dobrze znam i nie ma nic do rzeczy z tym tematem. Jak widzę każda wypowiedź musi być długa,szcze-
gółowa,bez niedomówień,a nie zawsze starcza czasu.

Jak widzę wypowiedź musi być długa i szcze-
gółowa,bez żadnych niedomówień.

ODPOWIEDZ