Licznik inteligentny w myśl (projektu) ustawy o OZE

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
romcost
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 18:19
Lokalizacja: Rybnik

Licznik inteligentny w myśl (projektu) ustawy o OZE

Post autor: romcost » ndz lut 17, 2013 14:49

Proszę praktyków o informację, w jaki sposób licznik ten liczy ilość zużytej i wytworzonej energii ?? Czy osobno zlicza energię pobraną a osobno wytworzoną, czy bilansuje te wartości odejmując od pobranej wartość wytworzoną ?? Pytam, bo w projekcie ustawy jest mowa o różnicy, ale chwilowej, czy sumarycznej w okresie rozliczeniowym, bo to są dwie znacząco różne wartości ??
Np. W południe, kiedy wytwarzam energię elektryczną, pobieram jej znacznie mniej, bo wszyscy są w pracy a sytuacja odwraca się wieczorem, kiedy energii nie wytwarzam, a jedynie pobieram - oczywiście mówię tu o mikroinstalacji PV.Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

Mirosław J.
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 11, 2017 20:36
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Licznik inteligentny w myśl (projektu) ustawy o OZE

Post autor: Mirosław J. » sob mar 11, 2017 21:53

Licznik liczy osobno energię pobraną i osobno wytworzoną. Różnicę wylicza OSD.

ODPOWIEDZ