Niewykorzystana i marnowana energia

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
wnukkonstynopolitanczyka
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 188
Rejestracja: śr lip 23, 2014 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Niewykorzystana i marnowana energia

Post autor: wnukkonstynopolitanczyka » sob sie 23, 2014 21:58

Dotychczas nie znalazłem nigdzie na forum jeszcze jednego źródła energii jaka jest marnowana. Tym źródłem są i to nie małym wszelkiego rodzaju siłownie i sale ćwiczeń, gdzie bezmyślnie marnowana jest energia, i to czynna mechaniczna, a nie żadna bierna czy pozorna. Gdyby na wszystkich rowerkach i innych urządzeniach służących do ćwiczeń, pozakładać alternatory, to produktem ubocznym byłaby nie zła stacja ładowania akumulatorów i to nie wymagająca skomplikowanej automatyki regulacyjnej. W taki sposób dało by się odzyskać znaczną część energii znajdującej się w żywności tak bezmyślnie przerabianej na fekalia trujące niewinne rybki w rzekach.Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

wnukkonstynopolitanczyka
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 188
Rejestracja: śr lip 23, 2014 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niewykorzystana i marnowana energia

Post autor: wnukkonstynopolitanczyka » sob sie 30, 2014 17:04

Widzę, że trochę nudno jest na tym forum, nie ma chętnych do zadawania pytań, dodawania własnych pomysłów, ani nawet do krytyki, czy chętnych do uczestnictwa w dalszych doświadczeniach pogłębiających wiedzę. Pozdrawiam wszystkich.

lextor
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 15:40
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków/Krynica-Zdrój

Re: Niewykorzystana i marnowana energia

Post autor: lextor » śr paź 01, 2014 16:49

Fakt, przyznam, ambitności mało, jak już się krytykować nie chce..

Kolego @wnukkonstynopolitanczyka dokładnie taką 'eko siłownię' chciałem zrobić w technikum, wszak nie dawno to było, niemniej jednak pieniądze rada przeznaczyła na jakiś wyjazd na konkurs z historii! :((

Prosiłbym o przedstawienie kosztorysu. Załóżmy, że wystarczy aby sprzęt produkował prąd (ilości zostawmy na razie bez znaczenia).

Już minie przeraża słowo sprzęgło ;/

krsz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 07, 2013 0:55

Re: Niewykorzystana i marnowana energia

Post autor: krsz » czw paź 09, 2014 13:43

Kiedyś czytałem że kolarze zawodowi potrafią przez godzinę swoimi nogami produkować moc ciągłą rzędu 400W. Ciekawe jak się to ma do amatorów na siłowni. Kiedy inwestycja by się wróciła :)

ODPOWIEDZ