Nowe źródło niewykorzystanej energii

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
wnukkonstynopolitanczyka
Rozmówca
Rozmówca

Nowe źródło niewykorzystanej energii

Post autor: wnukkonstynopolitanczyka » sob sie 23, 2014 22:50

Tym źródłem jest istniejące od dawna a dotychczas niewykorzystane i marnowane. Jest nim energia zużywania podczas zwykłego chodzenia. Należy zauważyć, że idący człowiek podczas każdego stąpnięcia wyzwala energię kinetyczną równoważną ciężarowi własnego ciała, a tym samym przepływie tylu litrów wody w elektrowni wodnej naciskającej na łopaty turbiny. Więc nie trudno policzyć jak potężna energia jest marnowana. Pomysł więc kieruję do konstruktorów obuwia, w którym w podwójnej podeszwie można zamontować prądniczkę z przekładnią zamieniającą ruch posuwisto zwrotny na obrotowy. Wiadomo, że urządzenia mechaniczne mają wagę wprost proporcjonalną do przetwarzanej mocy, więc część tej energii kinetycznej została by zużyta na dźwiganie tego mechanizmu. Ale uważam za racjonalne zasilanie tą energią kinetyczną idącego człowieka, odbiornika radiowego i telefonu. Co koledzy o tym sądzą. Biorąc pod uwagę, że praca elektryka jest pracą przy energii i jej przetwarzaniu, to uważam, że nam najłatwiej zauważyć nowe możliwości wykorzystania energii odnawialnej.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

krsz
Rozmówca
Rozmówca

Re: Nowe źródło niewykorzystanej energii

Post autor: krsz » czw paź 09, 2014 13:40

Hmmm. Wedle Twojego pomysłu to miał bym amortyzację każdego kroku jakby stawał na jakiejś poduszce albo coś w tym stylu. Musiał bym moją wagą "zgnieść" najpierw mechanizm. Wydaje mi się że by się bardzo nie stabilnie chodziło i nie wiem jak ten zupełnie inny rodzaj kroku oddziaływał by na mechanikę organizmu ludzkiego

ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem

Post autor: ANGEFU » śr maja 13, 2015 17:58

krsz pisze:Hmmm. Wedle Twojego pomysłu to miał bym amortyzację każdego kroku jakby stawał na jakiejś poduszce albo coś w tym stylu. Musiał bym moją wagą "zgnieść" najpierw mechanizm. Wydaje mi się że by się bardzo nie stabilnie chodziło i nie wiem jak ten zupełnie inny rodzaj kroku oddziaływał by na mechanikę organizmu ludzkiego
Wydaje mi się w tym wypadku, że zwykłe piezoelektryki wystarczą.

Piezoelektryki gromadzą na powierzchni ładunki elektryczne podczas ściskania i zginania.

a-w
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: a-w » śr maja 20, 2015 13:38

Wydaje mi się...że dajecie się wkręcać :lol: :lol: :lol:

Adam30
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Adam30 » śr maja 20, 2015 17:12

Wydaje mi się, że to forum schodzi na dno.... żenułaaaaa.

Mati33
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Mati33 » śr kwie 05, 2017 15:33

Hmm....a może jednak dałoby się zrobić takie buty :lol:

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » śr kwie 05, 2017 16:15

Wklep w Google chodnik elektryczność i masz te wynalazki.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ