Ustawa o elektromobilności

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » ndz paź 10, 2021 18:15

Simcode pisze:
ndz paź 10, 2021 18:08
elmontjs pisze: ↑
ndz paź 10, 2021 16:34
Rozwiązanie od strony technicznej jest banalne.

Kolego to tyś drugi Edison, świat na ciebie czeka.
:D to chyba nie do mnie, to nie mój cytat był.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » ndz paź 10, 2021 18:29

elmontjs pisze:
ndz paź 10, 2021 18:15
to chyba nie do mnie, to nie mój cytat był.
To błąd serwera ISE nie mój , ale z góry przepraszam.

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: witek17 » ndz paź 10, 2021 19:49

Simcode pisze: Kolego to tyś drugi Edison, świat na ciebie czeka.
Edison to cienias, wolałbym porównanie do Tesli. :cool:
Simcode pisze: A co jak napięcie wzrosło ponad 250V bo solary pchają do sieci. Wskaż rozwiązanie.
Gdybyś był elektrykiem to byś wiedział co to przekrój przewodu i dane jego znamionowe.
Najwyraźniej nie czytasz wszystkich wątków na forum. W innym temacie o OZE zaproponowałem falowniki "niegrzebalne", z atestem, które nie potrafiłyby podnieść napięcia ponad twoje 250 V. Jeżeli by wzrosło ponad ten poziom, to jakiś nielegalny dostawca prądu byłby za to odpowiedzialny, a że nikt nie pchałby energii do sieci za darmo (nikt normalny), więc takie przypadki uważam za wyjątkowe.
p.s. Nie mam pojęcia, czym jest przekrój przewodu. Wytłumacz proszę.
Simcode pisze: Po co reklamacja po prostu nie leci woda czegoś nie rozumiesz. Tak samo jak z prądem.
Najwidoczniej ten system ma błędy logiczne. To, że Kowalska w sobotę dostaje padaczki, włącza naraz piekarnik z indykiem, pralkę, odkurzacz i bojler elektryczny (bo po wszystkim chce się wykąpać), Kowalski dostaje szału i idzie do garażu, gdzie włącza spawarkę, dzieciaki zamykają się w swoich pokojach i odpalają co tylko mają, to generuje wnioskiem o moc 15 kW. Przez resztę tygodnia - od 8 do 16 obciążenie 30 W, na alarm i dekodery. Od 16 do 24 to 300-400 W. To, że jedna ładowarka wyssie moc z okolicy dwa razy w tygodniu przez 3 godziny, a potem kable grzeją się od upływności na poziomie 0.1 W, to skutkuje wnioskiem o 15, albo 25 kW.
Najwidoczniej trzeba podzielić urządzenia na klasy, a wnioski przyjmować z minimalną mocą gwarantowaną i maksymalną mocą, ale już nie gwarantowaną. Bo z powodu ciasnego kapelusza elektryków wiele idei umrze, wiele dobrych i pożytecznych idei.
p.s. Historyjka autentyczna, ale tak dawno czytałem, że nie podam szczegółów. Otóż UK ma swój system miar. Wiele razy próbowano go ujednolicić z kontynentalną częścią Europy. Podczas jednej debaty w Izbie Gmin, deputowany wstał i powiedział "wyobrażacie sobie, że idę do pubu i zamawiam 0.56826 litra piwa?". No cóż, bez komentarza, kolejna próba ujednolicenia zakończyła się fiaskiem.

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » ndz paź 10, 2021 21:10

witek17 pisze:
ndz paź 10, 2021 19:49
zaproponowałem falowniki "niegrzebalne"
Wybacz nawet wujek Google nie zna tego określenia.
witek17 pisze:
które nie potrafiłyby podnieść napięcia ponad twoje 250 V.
Ciekawe to ileś tysięcy ludzi ma ten problem w tym kraju a ty go rozwiązałeś?
witek17 pisze:
Najwyraźniej nie czytasz wszystkich wątków na forum. W innym temacie o OZE
Ty lepiej przeczytaj nową ustawę o OZE anie to co ty napisałeś.
witek17 pisze:
Najwidoczniej ten system ma błędy logiczne. To, że Kowalska w sobotę dostaje padaczki, włącza naraz piekarnik z indykiem, pralkę, odkurzacz i bojler elektryczny (bo po wszystkim chce się wykąpać), Kowalski dostaje szału i idzie do garażu, gdzie włącza spawarkę, dzieciaki zamykają się w swoich pokojach i odpalają co tylko mają, to generuje wnioskiem o moc 15 kW. Przez resztę tygodnia - od 8 do 16 obciążenie 30 W, na alarm i dekodery. Od 16 do 24 to 300-400 W.
Ty może jesteś bezbłędny tam są tylko ludzie zwykli nie myślący jak ty.
witek17 pisze:
To, że jedna ładowarka wyssie moc z okolicy dwa razy w tygodniu przez 3 godziny, a potem kable grzeją się od upływności na poziomie 0.1 W, to skutkuje wnioskiem o 15, albo 25 kW.
Nie dwa razy w tygodniu tylko co dziennie i nie 3 godziny.
https://elektrowoz.pl/ladowarki/ile-lad ... vs-i-pace/

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: witek17 » ndz paź 10, 2021 22:22

Simcode pisze:
ndz paź 10, 2021 21:10
witek17 pisze:
zaproponowałem falowniki "niegrzebalne"
Simcode pisze: Wybacz nawet wujek Google nie zna tego określenia.
Naprawdę sprawdzałeś w Google? :D
witek17 pisze:
które nie potrafiłyby podnieść napięcia ponad twoje 250 V.
Simcode pisze: Ciekawe to ileś tysięcy ludzi ma ten problem w tym kraju a ty go rozwiązałeś?
Tylko pomysł dałem, do rozwiązania daleko. Trzeba takie falowniki stworzyć. Być może pomysł jest stary i znany, ale ma jakieś wady i nie został wdrożony. Najbardziej bym cenił opinię Kolegi DesignMaintenance, ale przyznaję też, że generalnie na odpowiedzi mi za bardzo nie zależy i dlatego nawet nie wysiliłem się na sprawdzenie. Rzuciłem ten pomysł jako luźną uwagę, refleksję, która pojawiła się po waszych narzekaniach na zbytnie podnoszenie napięcia przez falowniki i na dodatek ktoś napisał, że właściciele instalacji sami ustawiają parametry.
Simcode pisze: Nie dwa razy w tygodniu tylko co dziennie i nie 3 godziny.
https://elektrowoz.pl/ladowarki/ile-lad ... vs-i-pace/
A tu mnie dorwałeś :D Nie sprawdzałem i nawet nie spodziewałem się tak długich czasów. To rzeczywiście mocno zmienia mój pogląd na sytuację.

Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Bogdankiz » pn paź 11, 2021 5:43

Bogdankiz pisze:
ndz paź 10, 2021 11:51
Hi

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego ?

Ciekawy artykuł
Ponieważ Onet osunął artykuł jest inny https://moto.pl/MotoPL/7,176355,2709567 ... cznej.html
Pozdrawiam Bogdan :)

ODPOWIEDZ