Problem z zasilaczem PFC

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
waldek63
Czytelnik
Czytelnik

Problem z zasilaczem PFC

Post autor: waldek63 » śr lip 29, 2015 4:03

Witam mam problem zasilaczem PFC a konkretnie z wystartowaniem przetwornicy rezonansowej na FSFR2100 w oryginale zastosowany był FSFR 2100 US ja kupiłem FSFR2100 po wymianie układu przetwornica milczy według not katalogowych różni się tylko tym że kolektor transoptora podawany jest bezpośrednio na pin 2 układu (con) może któryś z panów ma większe doświadczenie z tą przetwornicą i coś doradzi przetwornice PFC odpiąłem (PFC działa). FSFR2100 zasiliłem z odrębnego zasilacza 12V podając napięcie na kolektor tranzystora BC847 reszta została bez zmian (wyłączone tylko PFC mam tu pytanie jak jest wyłączone PFC czy przetwornica wystartuje z 260V ) wymieniłem praktycznie wszystko przerobiłem wyprowadzenie kolektora tranzystora transoptora bezpośrednio na pin2 (napięcie na pin 2 i 3 jest 0.00V )układ nadal milczy nie wiem gdzie jest problem transoptor rezystory kondensatory zostały wymienione , układ SFFR 2100 też dwukrotnie wymieniłem
dołączam schemat przetwornicy bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów pozdrawiam
waldek63
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ