Przekaźnik SSR

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Przekaźnik SSR

Post autor: elmontjs » pt paź 11, 2019 18:43

Czy któryś z kolegów potrafi odpowiedzieć czym różni się przekaźnik półprzewodnikowy do załączania kondensatora mocy (do kompensacji) od zwykłego przekaźnika SSR?
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Przekaźnik SSR

Post autor: luka2nd » pt paź 11, 2019 20:32

Z tego, co twierdzi moja hurtownia, przekaźnik półprzewodnikowy załącza się w chwili przejścia napięcia przez zero, a otwiera w chwili, gdy przez zero przechodzi prąd :)

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Przekaźnik SSR

Post autor: elmontjs » pt paź 11, 2019 20:58

luka2nd pisze:
pt paź 11, 2019 20:32
przekaźnik półprzewodnikowy załącza się w chwili przejścia napięcia przez zero, a otwiera w chwili, gdy przez zero przechodzi prąd
... to robi jeden i drugi. Różnica jest gdzieś w budowie, zwykły SSR nie załączy kondensatora, jedynie obciążenie rezystancyjne i indukcyjne (sprawdziłem). Wiem, że tam są różne układy, czasem sam triak , czasem dwa tyrystory a czasem układ tyrystorów wspomagany diodami, tylko w czym oprócz ceny jest różnica ? :) . Ten prąd wyprzedzający napięcie robi jakąś dziwną robotę w SSR.
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ