Analizator zasilania a wiarygodność licznika energii elektrycznej

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej.
Pamiętaj!

Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. Proszę się zalogować aby zobaczyć linkiProszę się zalogować aby zobaczyć linki
sunlux
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Analizator zasilania a wiarygodność licznika energii elektrycznej

Postautor: sunlux » śr lut 14, 2018 9:14

Witam Kolegów.

Czy zastanawiał się ktoś z kolegów nad sensem zakupu analizatora jakości zasilania (konkretnie Sonela) w celu świadczenia dla klientów indywidualnych oraz firm usługi sprawdzenia wiarygodności odczytów z licznika energii elektrycznej ?

Z tego co pytam klientów to zainteresowanie jest dość duże jeśli usługa pomiaru będzie trwała przykładowo 1 dobę i wynosiła około 100zł i wtedy tani zakup już po roku się zwróci przy dobrej reklamie.

Robił ktoś takie testy analizatorem przykładowo na licznikach elektronicznych ISKRA czy te wyniki są dużo rozbieżne ?

Sonel uważa, że taki pomiar analizatorem jak najbardziej jest wiarygodny i możliwy.

Początkowo myślałem o prostym analizatorze PQM-707 ale jest on tylko w klasie S i może być problem z późniejszym uwiarygodnieniem wyników np. przed sądem.

Natomiast pozostałe modele jak PQM-711 i 711 oraz 703 i 703 są już w klasie A.

Warto iść w klasę A ? Spotkaliście się już koledzy z sytuacją zakwestionowania wyników pomiarów np. przez ENEA Operator z analizatorów klasy S ?

Czy warto kupić analizator z pomiarem transjentów ?

Proszę tylko o konkretne w temacie wypowiedzi.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Metrel MI3102 BT EurotestXE - wielofunkcyjny miernik instalacji elektrycznych. Wszystkie niezbędne funkcje pomiarowe, pełne opisy punktów pomiarowych w pamięci miernika. Współpraca z PROTON+.Wyjątkowa oferta cenowa!
Wyjątkowa promocja
Sklep dla Elektryków

Wróć do „Jakość energii elektrycznej”