Falownik zakłócający sieć

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
janb
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 31, 2004 18:32
Lokalizacja: Poznan

Falownik zakłócający sieć

Post autor: janb » pn gru 19, 2005 18:48

Te informacje ,ktore ukazują się na Forum na temat falowników pozwalają domniemywać, że doczekamy się zbiorczego opracowania. Panie Doktorze Mazur-cała nadzieja w Panu.Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja
 

Awatar użytkownika
CYRUS
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 1236
Rejestracja: pt maja 14, 2004 0:57
Lokalizacja: Warszawa

Falownik zakłócający sieć

Post autor: CYRUS » wt gru 20, 2005 0:09

Witam !
Kolego Darom ! Slusznie wstrzelileś się w filtr. podpowiem,ze filtry odprowadzaja zakłócenia do ziemi, dlatego istotna jest rezystancja doprowadzajaca uziemienia oraz rzezystancja samego uziomu lub elementu ekwipotencjalnego.
Jak sadzisz , uziom 2 omy to duzo czy mało dla 40kW. Ja nie mam wiedzy,
ale przypuszczam ( na wyczucie - przewody 16 mm2 ) ,że jest to dużo.
Patrząc na przepięciówkę w liniach telefonicznych z uziemieniem w środku, zastanawiałem sie co może PE-telefonu 1,5 mm2 w przypadku burzy.
Nastepna sprawa to przepieciówki - zaleca się połączenie do ziemi, co jest w stanie przepieciowka w przypadku w/w uziomu?
CYRUS.

ODPOWIEDZ