Oprawy LED, a harmoniczne

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Re: Oprawy LED, a harmoniczne

Post autor: Sylwester » pt lut 24, 2017 21:36

Zasilacze do ledów w oprawach mają taką jakość , że wytrzymują tylko kilka dni , kilka miesiący , maksimum do pół roku. Cieszą się z tego sprzedawcy.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
Ramzes2
Rozmówca
Rozmówca

Re: Oprawy LED, a harmoniczne

Post autor: Ramzes2 » pn mar 27, 2017 13:40

Swego czasu naprawiałem, modyfikowałem i czasem budowałem niezliczoną ilość zasilaczy impulsowych - głównie komputerowych i serwerowych.

Dawniej, nawet najtańsze chińskie zasilacze prawie zawsze posiadały jakikolwiek filtr EMI (przeciwzakłóceniowy). Teraz to jest rzadkość. Tak samo filtry PFC (powodujące iż zasilacz zachowuje się prawie że jak obciążenie rezystancyjne lub bliżej jak żarówka wolframowa...) dwóch typów, które teoretycznie istnieją - a w praktyce widziałem tylko raz że zasilacz komputerowy ATX z napisem PFC na obudowie, rzeczywiście posiadał to prawdziwe PFC - konkretnie na osobnej płytce.
Bardziej elektronik niż elektryk.
Z gazem, z prądem i z komarami nie ma żartów.
Moja pomoc jest czysto teoretyczna. Za Twoją ew. pracę odpowiadasz wyłącznie Ty.

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » pn lut 04, 2019 19:36

Temat nie jest obcy tym, którzy zdają sobie sprawę jak to określił kolega inny na priva:

Witaj Stanisławie,

dotknąłeś ciekawego tematu - ile jest prądu w prądzie ( parafrazując klasyka Bareję )

electrics pisze:
pt paź 14, 2016 11:57
Ze źródłami światła typu Led jest duży problem od strony technicznej, jednakże naswietlane są wyłącznie względy ekonomiczne. Bo faktycznie, jedno źródło zapewne mieści się ze swoimi parametrami w granicach normy, ale kilkadziesiąt, lub kilkaset, już z całą pewnością poza Normę wykracza, tyle tylko, że o tym się nie mówi, bo temat jest niewygodny. Naswietlane są plusy, a tuszowane minusy takich rozwiązań.

Koledzy temat pozostał na bocznicy, pomimo że problemy rosną. Podzielcie się doświadczeniami z pola walki z harmonicznymi i kompensowaniem.

Koledzy w innym temacie napisali o przerabianiu opraw świetlówkowych na źródła światła LED i CO? Ktoś coś mierzył?
elstan pisze:
wt gru 06, 2016 6:19
Kolego STANCA ten problem staje się coraz bardziej widoczny. I w najbliższym czasie a w niektórych rejonach Polski energetyka już zaciera ręce i nalicza kary.

Pozdrawiam z Poznania
elmontjs pisze:
wt lut 21, 2017 14:09
(...)
W obiektach, gdzie znaczącym obciążeniem jest oświetlenie i do tego jest wykonane w technologii LED, dostrzegam inny problem, mianowicie pojemnościowy współczynnik mocy, za wystąpienie którego dostawca energii nalicza kary natychmiast .
Zapraszam do podzielenia się uwagami z życia do tego tematu.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » pn lut 04, 2019 22:27

Ostatnimi czasy jeśli chodzi o Ledowe źródła światła to sytuacja przypomina mi tą z afery Volkswagena z dieslami . Niby w papierach jest wszystko dobrze certyfikaty są badania są , ale jak ją biorą na laboratoryjny niezależny warsztat to czar pryska .

ODPOWIEDZ