Problem z baterią kondensatorów.

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Problem z baterią kondensatorów.

Post autor: e-sparks » wt sty 04, 2011 17:11

5% z ilu? z 3000? Czyli płynie tam stale prąd nie przekraczający 150 amper, a przekładnik jest 20x większy? Ktoś dał ciała z projektem, czy jak?
W jednej z "moich" firm mam trafo 1000kVA/525V i baterię 14-stopniową, jakieś 400kVar, czasami widzę włączone wszystkie stopnie, a harmoniczne w pomiarze tygodniowym nie przekraczają 9%. Tyle, że to nigdy nie pracuje poniżej 600 amper na fazę. Na drugim 630kVA/0,4kV jest bateria 8-stopniowa, przekładnik miała 720/5 i przy prądach 10-20 amper na fazę szalała, co znalazło odbicie na liczniku, po zmianie przekładnika i programu jest spokój.

Pozdrawiam, Wiesław
Pozdrawiam, Wiesław

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Solidne mierniki w najlepszej cenie

Awatar użytkownika
pm001
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Re: Problem z baterią kondensatorów.

Post autor: pm001 » wt sty 04, 2011 17:37

5% z ilu? z 3000? Czyli płynie tam stale prąd nie przekraczający 150 amper, a przekładnik jest 20x większy? Ktoś dał ciała z projektem, czy jak?
Gdybym miał obstawiać to pewnie bateria została dobrana do obciążenia nominalnego. Dodatkowo jeszcze przekładniki były zaokrąglone w górę (a może jeszcze bardziej bo takie były na magazynie). Teraz jest jak jest. Ale to tylko domysły. :cool:
pozdrawiam
pm001

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais

ODPOWIEDZ