40 letnia instalacja elektryczna

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Vavox
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Vavox » ndz cze 23, 2019 18:53

Więc sprawa wygląda tak mieszkam w jednorodzinnym domu który ma ponad 40 lat , instalacja elektryczna nie była nigdy wymieniana , 1 raz były problemy gdzie światła migały i częściowo nie było prądu i trzeba było zmienić instanacje w niektórych miejscach ale to wszystko.
Za kilka miesięcy będę kupował sobie nowy komputer i boje się że z zasilaczem 650-750 wat może pójść coś nie tak. Oprócz wymiany gniazdka na takie z bolcem, bo nie podłącze zasilacza to czy jest coś innego co należy zrobić aby zminimalizować zagrożenie zwarciem czy coś, nie znam sie na tej elektronice więc nie wiem. Nowoczesne zasilacze takie jak np. seasonic focus mają te zabezpieczenia najróżniejsze przed zwarciem itd. więc teoretycznie nie powinno być źle . Dodam jeszcze że obecny komputer posiada zasilacz 650 wat od corsair , komputer ma już około 5 lat i nic się z nim do tej pory nie działo.
Więc czy z tą przestarzałą instalacją nic się nie stanie , i jeszcze jedno pytanko czy jak kupie zasilacz z wyższym certyfikatem to jest mniejsze prawdopodobieństwo zwarcia czy czegoś innego.
Jak mogę się zabezpieczyć przed zagrożeniem aby nie zmieniać instalacji bo to odpada

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » pn cze 24, 2019 9:55

Szanowny Panie, tematu nie rozwiążemy przez telefon
Moja rada zaprosic elektryka ze stosownymi miernikami, który obejrzy instalację, pomierzy i wyda orzeczenie o stanie. On tez określi co należy zrobić w tej sytuacji.

Ja bym się bardziej bał niepewnych styków, wypalonych gniazd bezpiecznikowych i podobnych słabych połaczeń.

Jeżeli instalacja wykonana przewodami aluminiowymi to decyzja może być tylko jedna, wywalic.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ