Alarm na podstawie różnicy/braku napięcia

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Dee Jay.Piątek
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Dee Jay.Piątek » pn wrz 07, 2020 13:25

Witam! Mam małą zagwostke i mam nadzieję, że z waszą pomocą uda mi się ją rozwiązać.

Muszę wyprowadzić alarm z urządzenia w którym co jakiś czas wywala termik. Urządzenie to nie sygnalizuje w zadnen sposób awarii w centralnym sterowniku bo nie ma żadnego sygnału.

Szukam rozwiązania które już w zasadzie obmyslilem tylko nwm w jaki sposób i za pomocą jakich elementów to wszystko powiązać.

Mianowicie:
Jeżeli na wejściu do urządzenia nie będzie prądu (urządzenie wyłączone ręcznie) i za termikiem również nie będzie prądu to sygnał ma być zwarty

Jeżeli na wejściu i za temrikiem będzie prąd to sygnał również ma być zwarty.

Jeżeli na wejściu będzie prąd a za termikiem nie to wtedy sygnał ma być rozwarty.

Kombinowałem i szukałem przekaźników, styczników ale nie wykombinuje chyba nic sam. Liczę na jakąkolwiek pomoc :)

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
dawidgta
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: dawidgta » wt wrz 08, 2020 22:41

Nie do końca rozumiem o co chodzi napisz dokładnie jakie to urządzenie. Chodzi ci o wyłącznik termiczny dołączony do stycznika czy o wyłącznik silnikowy?

Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: e-sparks » śr wrz 09, 2020 12:50

Przecież zwykle termiki mają styki kontrolne, a wyłączniki silnikowe można wyposażyć w dodatkowe styki.
Pozwala to na kontrolę zadziałania termika bez kombinacji alpejskich.
Załączniki
styki.jpg
styki
styki.jpg (7.73 KiB) Przejrzano 320 razy
termik.jpg
termik
termik.jpg (6.7 KiB) Przejrzano 320 razy
Pozdrawiam, Wiesław

Dee Jay.Piątek
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Dee Jay.Piątek » pt wrz 11, 2020 8:31

Że też sam na to nie wpadłem ;) styki pomocnicze to słowa kluczowe w całym temacie. Dzięki wielkie za pomoc!

ODPOWIEDZ