Analiza złączy LV dostępnych w zastosowaniach automotive -

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
JayMcKenzie
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JayMcKenzie » wt paź 09, 2018 18:16

Dobry wieczór

Mam nadzieję, że jest to dobre miejsce, aby zadać poniższe pytanie i nie zostanę za nie w jakikolwiek sposób zlinczowany ;)

Jestem studentem 2. roku politechniki, który mimo wszystko nadal nie do końca wie, co chce robić w życiu. Ostatnio zapisałem się do studenckiego zespołu wyścigowego, do działu elektryki, ze względu na to że chcę w końcu odnaleźć, do czego tak właściwie się nadaje. Jak na razie moja wiedza jest niemalże zerowa, lecz dostałem - tak jak każdy - do wykonania research i raport dot. danego tematu. W moim przypadku padło na "Analiza złączy LV dostępnych w zastosowaniach automotive". Niestety, nie mam pojęcia gdzie mogę odnaleźć jakiekolwiek informacje dot. powyższego tematu. Wiem tylko tyle, że zespół korzysta ze złącz Deutsch DT i DTM, oraz czasem używa jako zamienników Amphenol AT. Mam dokonać analizy i porównania innych złącz z tymi powyższymi.

Liczę na to, że odnajdzie się ktoś, kto będzie w stanie chociaż w minimalnym stopniu mi w tym temacie pomóc :)

Pozdrawiam ;)

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » wt paź 09, 2018 21:36

Obawiam się, że na tym forum raczej nie uświadczysz pomocy, bo większość tubylców to elektrycy-instalatorzy.

A z tego, co mi wiadomo, to złącza typu deutsch spotyka się chyba wyłącznie w pojazdach. Lepiej będzie popytać na elektrodzie i forach typowo samochodowych, ale pewnie już to zrobiłeś. Można też popytać w warsztatach samochodowych, ale tu raczej nie liczyłbym na wiele, bo zaciskarki do dojczów są drogie i nasi janusze mechaniki nie inwestują w takie cuda ;)

Jedyne, co mogę doradzić, to lektura dokumentacji od producenta.

W każdym razie, życzę powodzenia w prowadzeniu researchu :)

ODPOWIEDZ