Badania odbiorcze i okresowe farm fotowoltaicznych.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
BartekKolacki_1
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: BartekKolacki_1 » czw gru 30, 2021 9:45

Dzień dobry wszystkim Użytkownikom serwisu,
Jestem studentem Odnawialnych Źródeł Energii, w związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną dostałem referat na zaliczenie jednego z przedmiotów poruszający zarys pomiarów elektrycznych.
Chciałem zaczerpnąć trochę wiedzy od ludzi "po fachu" gdzie mogę poszukać informacji na ten temat lub ogólnie chętnie poczytam wszystkie Wasze uwagi.
Muszę przedstawić ogólnie szkic norm i innych aktów prawnych regulujących pomiary elektryczne w odniesieniu do farm fotowoltaicznych oraz wymienić i z grubsza opisać jakie konkretnie pomiary wykonuje się przy tzw. rozruchu takiej farmy oraz przy przeglądach tych stricte eksploatacyjnych tzw. 5-cio letnich.
Czy mógłbym Was prosić o pomoc w ruszeniu takiej "kobyły"? Niestety wykładowca jest trochę wymagający i specyficzny bo gdy zapytałem o literaturę to tylko usłyszałem, że podawał na początku roku jakieś ogólne książki i żeby tam szukać ..

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » czw gru 30, 2021 14:11

żeby nie wywarzać otwartych drzwi, masz coś na początek:
https://globenergia.pl/instalacja-pv-ja ... ykonawcza/
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ