Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Grzegorz.Wasilewski
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 27, 2019 11:55

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Post autor: Grzegorz.Wasilewski » śr maja 29, 2019 12:21

Więcej wiary w swoje możliwości, zadeklarowany elektryk na pewno ma szansę większą niż 50/50. Uznajmy, że mam lekturę ustaw za sobą.Teraz tylko Wasze propozycje jak to ze sobą połączyć. Potem zaproszę elektryka, który sprawdzi czy wszytko jest OK. Lubię majsterkować więc chciałbym sam połączyć wszystko "na sucho". Przyjdzie elektryk zerknie, pomierzy czy wszystko OK i może i finansowo w związku z tym będzie korzystniej.Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5780
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Post autor: STANCA » śr maja 29, 2019 12:42

Admin napisał:
"Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia! "

Koledzy chcą uświadomić, że nawet odpowiednie położenie przewodów ma ogromne znaczenie. Trzeba się wykazać sporą wiedzą by prawidłowo ułożyć i połączyć instalację. Zagadnień jest więcej jak szanowny Pan sobie wyobraża.
Źle ułożone wzajemne oprzewodowanie może być po czasie powodem poważnych kłopotów.

Ja uczę się zawodu dopiero 60 lat, właśnie jutro kolejna lekcja we Wrocławiu na zaproszenie firmy DEHN i portalu ise.pl.
Czemu się dalej uczę, ano bo ciągle dzieje się coś nowego w technologiach, przepisach, normach.
Kilkoma podpowiedziami nie zrobimy z szanownego Pana pełnowartościowego elektryka.

To jednak jest portal dla profesjonalistów, więc innych odpowiedzi nie może być. Tematy dla tych spod znaku ZRÓB TO SAM są w innych miejscach w necie, gdzie nikt nie bierze odpowiedzialności za porady.

Słowa śp. kolegi rysiu71:

"Tutaj kolego nic się nie wymyśli, tutaj obowiązują żelazne zasady i jak się ich nie zna to nasze doradztwo w Twoim wykonaniu może doprowadzić do nieszczęścia."


Szukam portalu dla amatorów gazowników, chcę trochę przeróbek w domu SAM zrobić pod dyktando fachowców.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ