Czy taka rozdzielnica się nadaje?

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Kazik80
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Kazik80 » czw gru 30, 2021 11:46

Zleciłem projekt i budowę rozdzielnicy do domu jednorodzinnego. Na razie jest pierwszy etap czyli zasilanie, wyjście na budynek gospodarczy, garaż i oświetlenie zewnętrzne oraz napędy bram i nie wiem czy jest sens w ogóle kontynuować.

Przepięciówka będzie zmieniona na B+C. Elektryk założył taką, bo innej nie miał, a chciał sobie kable poprzycinać na gotowo. Za to co jest na zdjęciach z materiałem chce 3500zł. Wg mnie to wygląda jak upchane na chama. Przekroje niby konkretne, bo 10 i 6mm2, Ale ja się nie znam. Pytanie czy może to tak zostać czy szukać kogoś innego?

https://images91.fotosik.pl/562/738a6b42b1f550de.jpg
https://images92.fotosik.pl/563/3c0fffe0d59f389e.jpg
Załączniki
rozdzielnia-2.png
rozdzielnia-2.png (322.62 KiB) Przejrzano 135 razy
rozdzielnia-1.png
rozdzielnia-1.png (596.27 KiB) Przejrzano 135 razy

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: PGR Mąkowarsko » czw gru 30, 2021 23:31

Upchane? Tam pół rozdzielnicy puste.
Szukaj innego, za te pieniądze niech się goni.

Kazik80
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Kazik80 » czw gru 30, 2021 23:57

Połowa pusta, bo tam dojdzie część mieszkalna domu. Bardziej mi chodzi o to czy to co jest na obecnym etapie to jest norma i się czepiam czy po prostu rozdzielnica jest za mała/za płytka. Co co ceny, patrzyłem po allegro i tak na szybko przepięcówka, rcd, kontrolki, blok rozdzielczy ten duży i sama skrzynka to prawie 1800zł, a przypuszczam że rabatami to on się ze mną nie podzieli. Nie znam obecnych cen usług.

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » sob sty 01, 2022 15:32

W końcu ktoś w rozdzielnicy mieszkaniowej zastosował blok rozdzielczy a nie upycha po kilka przewodów pod jeden zacisk różnicówki czy "S-a"! - Wielki plus. Nie wnikam w cene, to wasza umowa, rozumiem, że wykonanie zgodne z projektem ... jak do tego momentu prac, mnie się podoba.
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ