Dodatkowe połączenie wyrównawcze

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
koala91
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 01, 2018 11:48

Dodatkowe połączenie wyrównawcze

Post autor: koala91 » pt lip 13, 2018 8:17

Firma wymieniła instalacje w starym bloku zakres prac to :
-przeniesienie układu kontrolo pomiarowego
-ułożenie WLZ do mieszkań z układu kontrolno pomiarowo 3x6,5x6
-wykonanie ochronników przepięciowych,uziemienia,połączeń wyrównawczych
-wykonanie pomiarów
odnośnie tematu ,połączenie wyrównawcze jest poprowadzone z układu kontrolo pomiarowego przewodem 1x6 żółto zielony do rury miedzianej w piwnicy, rura ta wchodzi przez strop do mojego lokalu ,czy muszę wykonywać jeszcze dodatkowe połączenie wyrównawcze?Jeżeli tak to w jaki sposób? Teoretycznie teraz wszystkie np.krany będą objęte tym połączeniem co jest teraz zrobione.
Czy nie jest błędem że jest wstawione zabezpieczenie przed licznikiem 32A(LS501),a od energetyki mam 25A ?Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja
 

koala91
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 01, 2018 11:48

Dodatkowe połączenie wyrównawcze

Post autor: koala91 » pn lip 30, 2018 9:22

Widząc że na tym forum nie otrzymam odpowiedzi zasięglem porady u specjalisty nie internetowego, więc odpowiem sobie sam, w przedstawionej sytuacji nie muszę wykonywać dodatkowego połączenia wyrównawczego.

ODPOWIEDZ