Dom jednorodzinny - wymiana instalacji elektrycznej.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Dom jednorodzinny - wymiana instalacji elektrycznej.

Post autor: elmontjs » pn wrz 01, 2014 21:48

elmontjs napisał(a):
akiej piekarni elektryk pomiarowiec i ... jest wielki zong! Właściciel tłumaczy się że robił to nie byle kto - tylko elektryk! - a pętla dwukrotnie za wysoka.

Kolego ja mogę Tobie teraz pokazać wszystkie obliczenia które robię dla tego kabla. Łącznie z prądami zwarcia.

Jeżeli liczysz to dobrze - ja nie mówię że przysłowiowy "zong" to reguła , ale częsta praktyka. Wiem że czasem elektroinstalator może policzyć coś lepiej niż nie jeden projektant, ale sam wiesz ile w procesie budowlanym są warte (bez urazy) Twoje obliczenia (no chyba że masz UB projektowe), gdyby kiedyś doszło do nieszczęścia i do dokumentacji chciała dotrzeć prokuratura - zdajesz sobie sprawę, że wystarczy do tego zupełnie niechciane, przypadkowe porażenie pracownika będące nawet konsekwencją jego nieostrożności i lekkomyślności. Winę oczywiście poniesie administrator ale Ty również spotkasz się kłopotami - jakimi - nie wiem może tylko moralnymi .
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

ODPOWIEDZ