Działanie licznika energii elektrycznej

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
marcinwiatr1
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 16, 2013 20:23

Działanie licznika energii elektrycznej

Post autor: marcinwiatr1 » śr kwie 07, 2021 6:53

Dzień dobry, pytanie: Czy zwarcie w instalacji powodujące zadziałanie zabezpieczenia przed licznikiem, jest w stanie wpłynąć w jakiś sposób na pomiar licznika, zawyżyć lub dodać jakąś wartość? Pozdrawiam serdeczniePost autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych
 

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2102
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Działanie licznika energii elektrycznej

Post autor: elmontjs » śr kwie 07, 2021 13:19

Układ pomiarowy ma swoją bezwładność, są też pewne, krótkotrwałe zjawiska początkowego prądu zwarciowego, ale gdyby ją nawet pominąć i policzyć czysto matematycznie zużytą energię przy zwarciu jednofazowym trwającym nawet 5sek. dla impedancji pętli 0,5om (przyjęta teoretycznie dla pokazana skali zjawiska), to wskazanie licznika podniesie się o ok. 0,14kWh, więc są to wartości niemalże niezauważalne.
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ