Instalacja 3f a podpięcie odbiorników pod jedną fazę

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Stealth
Czytelnik
Czytelnik

Instalacja 3f a podpięcie odbiorników pod jedną fazę

Post autor: Stealth » czw lut 20, 2020 9:04

Witam wszystkich.
Temat wygląda następująco. Zamierzam założyć instalację fotowoltaiczną z falownikiem (SMA 2.5) 1-fazowym bo mam dość małe roczne zużycie prądu - ok. 2,2 kWh, więc falownik muszę podłączyć pod fazę najbardziej obciążoną (u mnie wyjdzie 2 faza).
Fazy w rozdzielni mam podzielone tak:
I. 1 faza:
a) światło
b) gniazdka w kuchni (strona północna) – lodówka, piekarnik, zmywarka, okap, akwarium
II. 2 faza:
a) gniazdka w pokojach – tv, kino domowe, dekoder, konsola, router z anteną zewnętrzną, komputer PC, laptop x2
b) gniazdka w kuchni (strona południowa) – ekspres do kawy
c) gniazdka w kotłowni – termostaty w pomieszczeniach, piec, moduł sterujący piecem (na ścianie), pompki wody x3
III. 3 faza:
a) gniazdka w łazience – pralka

Pytanie: czy mogę w rozdzielni podłączyć wszystko pod jedną fazę a dwie pozostawić nieobciążone? Chodzi o to, żebym zużywał zawsze prąd (najpierw) z instalacji PV, a nie tak, że wszystko co jest pod 2 fazą to z PV a z 1 i 3 fazy z sieci.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

ODPOWIEDZ