Instalacja w obiekcie przemysłowym z lat 70 tych.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
pawelec71cc
Rozmówca
Rozmówca

Instalacja w obiekcie przemysłowym z lat 70 tych.

Post autor: pawelec71cc » wt wrz 03, 2013 18:41

Witam, pozdrawiam, proszę o opinie , poradę .
Kiedyś kopalnia węgla kamiennego z całą infrastrukturą , obecnie tylko ciepłownia . Maszyny , pompy, przenośniki pracują jak wcześniej przy zasilaniu 3 x 500 V , ( IT ) , oświetlenie , sterowanie i biura 230/400 coś jak TNC , czasami PEN, innym razem " N " , przewód Cu , dalej AL, zasilanie gniazd 230 V z obwodów oświetlenia , 2 żyły , dalej 3 , podwójny " S " wyłączający " L " i " PEN ". " L " kolorem niebieskim !
PYTANIE -Czy to coś powinno już dawno być dostosowane do normalnych ( dla mnie , znanych mi z praktyki i szkoleń SEP zasad i przepisów ) kable olejowe w roku 1985 pokazywano mi jako zabytki , wczoraj taki zaprawiałem do przenośnika zgrzebłowego 55 kVA , rozruch bardzo ciężki , oczywiście w trójkąt .Przebudowa rozdzielnicy, całkowita moc zainstalowana 140 kVA bez papierów ,projektu , na czuja .Czy to nadal może tak funkcjonować czy powinno być dostosowane do " CE " ?. `Rzadko pracowałem w nowoczesnych firmach ale nie spodziewałem się że istnieją jeszcze takie skanseny , BHP - owiec nic sobie z tego nie robi ( były pracownik KWK , kolega prezesa. ) Inspektor PIP -powiatowy - ciemniak , edukację zakończył gdy zaczął tyle pić. Znam jego inne opinię na piśmie - żenada, nie zna obowiązujących przepisów, były trep , totalne dno zatrudnione po linii rodzinnej .( Nie pomówienie potrafię udowodnić . ) Powinno być zmodernizowane czy może funkcjonować jak w roku 1972 ?.
Pozdrawiam.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ